VSK: V baráži nezaváhali

Staré Město Sport 17 / 04 / 2014

Bravo! Volejbalisté VSK Staré Město si bez větších problémů zajistili setrvání v extraligové společnosti. V baráži s MFF Praha, vítězem play off první ligy, proměnili hned první mečbol a vyhráli sérii 3:0 na zápasy!
MFF Praha - St. Město 1:3
Staroměstští nastoupili bez zraněného nahrávače Ulče, na jehož postu ale skvěle zaskočil Ferenec, a v základní šestce se objevil i smečař Kobolka a na univerzálu Sedláček.
Úvodní set ale hostům nevyšel. I když vedli 7:5, v jednom postavení ztráceli 7:11 a pak už tahali za kratší konec, když se „blýskli“ řadou chyb a nedůrazným útokem.
Ze ztráty setu se však Karabcovi boys rychle oklepali, důraznou obranou na síti i v poli a nekompromisním útokem získali ve druhé sadě náskok 13:6 a v koncovce 20:15. Domácí sice ještě dotáhli na 21:22, ale v dramatické koncovce Staré Město proměnilo druhý setbol útokem kapitána Kmenta přes bloky.
Třetí set byl vyrovnaný jen do stavu 10:10. Borci ze Širůchu pak po servisech Skyby a Kmenta získali rozhodující náskok 16:10, v koncovce až 23:15 a šli do vedení 2:1.
Pražané se sice ještě nevzdali, velkým nasazením si vytvořili čtyřbodový náskok 15:11, ale hosté dotahovali až na 18:20, kdy si poranil kotník blokař Skyba, pro kterého zápas skončil.  Střídající Sedláček se pak ale podílel na konečném obratu skóre. Hosté otočili na 21:20, po bodových blocích na 23:21. V koncovce pak proměnili druhý mečbol zkaženým servisem soupeře.
„V celé sérii jsme byli lepším týmem, když jsme zužitkovali především zkušenosti z extraligových zápasů. Vítězství hned v prvním zápase v Praze mě těší o to víc, že jsme hráli bez zraněného prvního nahrávače,“ uvedl spokojený kouč Petr Karabec. Sety 19, -23, -17, -23.
STARÉ MĚSTO: Ferenec, Kobolka, Koláček, Sedláček, Erman, Skyba, libero Špalek. Střídal Kment.