VSK válí, k obratu zavelel kouč Karabec

Staré Město Sport 07 / 02 / 2011

Jako z partesu vykročili do čtvrtfinálové série play-off prvoligoví volejbalisté VSK Staré Město. Po soubojích na Širůchu vedou nad zálohou Brna 2:0 a jsou kousíček od postupu mezi nejlepší kvarteto. Promění jeden z mečbolů pod Špilberkem, nebo se série ještě vrátí na Slovácko?
Staré Město - Brno B 3:1 (-23, 22, 15, 22)
Kouč Petr Karabec měl před úvodním duelem určité obavy, v základní sestavě totiž postrádal Ermana, Pecháčka i Bartoše, který se v týdnu zranil na tréninku juniorů Zlína. A druhým důvodem byl pohled na soupisku soupeře, v níž figurovalo pět hráčů z extraligového „áčka“.
Svoboda a spol. navíc začali nervózně, rychle prohrávali 0:4 a i v dalším průběhu prvního setu tahali za kratší konec. I když se koncovce dotáhli na dostřel, set ztratili. I úvod druhé sady přinesl stejný scénář, domácí prohrávali 5:12 a 8:16, jenže pak se na Širůchu děly věci. K obratu zavelel trenér Karabec, který vystřídal Maděru. Staroměstští pak ještě prohrávali 20:22, ale strhujícím finišem a šňůrou pěti bodů srovnali skóre na 1:1. Hrající kouč dodal svým svěřencům potřebnou sebedůvěru a třetí set se změnil v jejich exhibici. Ve čtvrtém si pak vydudoval náskok 11:6, ale Brňané to nezabalili a v koncovce vyrovnali na 20:20. O osudu zápasu nakonec rozhodla větší zkušenost a touha po vítězství v podání VSK. Stav série: 1:0
Staré Město - Brno B 3:1 (20, -15, 22, 23)
V sobotním duelu se kouč Karabec vrátil na lavičku, ale obraz hry se, aspoň v prvním setu, nezměnil. Domácí se bodově utrhli na 16:11, soupeř se ještě dotáhl na rozdíl dvou bodů, ale pak vystřídal Pospíšila na servis Maděra a jedním esem přispěl až k setbolu 24:18. A druhý domácí proměnili.
 Staré Město si v dalším setu vybralo slabší chvilku, když chybovalo na příjmu i v útoku,  nebylo co řešit. Do třetí sady naskočil na rozehrávku Ferenec a změna rytmu přinesla ovoce. Domácí se po účinném servisu Svobody ujali vedení 8:2 a pak 16:11, jenže šňůrou chyb soupeře vysadili na koně. Rázem prohrávali 16:17 a ještě i 20:21. V dramatické koncovce však opět sehráli roli zkušenosti. I čtvrtý set Karabcovi boys dobře rozehráli, náskok v koncovce 23:20 však promrhali špatnou přihrávkou a bylo to 23:23. Mečbol ale vybojoval Pospíšil „rychlíkem“ středem a po vybojovaném míči v poli útokem z druhého sledu  (tzv. „pipe“)  zakončil zápas kapitán Svoboda. Stav série: 2:0
ST. MĚSTO: Kamler, Paták, Koláček, Skyba, Svoboda, Maděra, Špalek, Koláček, Karabec, Ferenec.

autor: PETR STRAKA