VSK veze cenné čtyři body

Staré Město Sport 29 / 12 / 2023

I bez trenéra Petra Karabce, za kterého zaskočil zkušený Libor Kamler, druholigoví volejbalisté VSK Staré Město přivezli z Drásova, obhájce prvenství, cenné čtyři body.

Drásov - STARÉ MĚSTO 0:3

Staroměstští začali bez bázně, příkladně bránili v poli a udržovali si vedení. V koncovce 22:17. Soupeř ještě snížil, ale pak set dohrál podávající Jančář, když domácí chybovali na příjmu. Ve druhém setu VSK vedl už 13:7, ale Drásov se nepoložil, po chybách soupeře korigoval a odvrátil i první setbol za stavu 21:24. Ale pak už jejich odpor zlomil útok Kamrádka středem. Po vyrovnaném úvodu třetí sady rozhodly dvě bodové šňůry při servisech Mackovíka a Dřímala, po kterých hosté odskočili na 19:13 a už si zápas pohlídali. Sety -19, -22, -20.

Drásov - STARÉ MĚSTO 3:2

Úvodní set rozhodla koncovka, domácí proměnili druhý setbol. Ve druhém setu sice domácí vedli 18:16, ale koncovka patřila hráčům VSK, kteří otočili na 21:20 a v jednom postavení vyrovnali na 1:1. Od úvodu třetího setu Staré Město dominovalo, bodovalo blokem i útokem a vedlo 15:8. Soupeře pak zničil plachtícím servisem Kroča. Hosté tak měli na dosah další tři body. V závěru čtvrté sady se však rozstřílel exligový hráč Brna Balík a nebylo co řešit. V rozhodujícím tie breaku Staroměstští po chybách na příjmu i v útoku prohrávali 7:13, ale po servisu Kroči vyrovnali, aby v dramatické koncovce smůlovatě prohráli, když je dorazilo „poloeso“. Sety 22, -20, -13, 21, 13.

STARÉ MĚSTO: Jančář, Kroča, Bednařík, Mackovík, Dřímal, Kamrádek, libero Bláha. Střídali Janík, Směták.