VSK veze z ‚chumelenice‘ tři body

Staré Město Sport 07 / 12 / 2023

Cenné tři body vybojovali druholigoví volejbalisté VSK Staré Město na palubovce třetího TJ Sokol Brno - jih. Svěřenci kouče Petra Karabce tak získali sladkou odměnu za náročné cestování ve sněhové chumelenici.

Brno-jih - STARÉ MĚSTO 1:3

Staroměstští sice v úvodu ztráceli, ale od stavu 7:10 v jednom postavení při servisu Skyby a výbornou obranou na síti i v poli otočili na 13:10 a zisk setu si už pohlídali. Ve druhé sadě vedli od začátku, ale soupeř postupně srovnal a v koncovce odskočil na 23:20. Hosté ale finiš zvládli na jedničku, když výborně bránili a po skvělém servisu Mackovíka šli do vedení 2:0. Třetí set se ale odehrál v režii Brňanů. Borci ze Širůchu se rychle oklepali a v závěrečném setu soupeře deklasovali rozdílem třídy. Tři pětibodové šňůry při servisech Mackovíka, Dřímala a Michalčíka daly výsledku jednoznačné razítko. Sety -22, -23, 20, -11.

Brno-jih - STARÉ MĚSTO 3:1

Staré Město v úvodním setu navázalo na výkon z prvního zápasu, od začátku kralovali a set nakonec pohodlně získali. V dalším průběhu zápasu už ale pouze odolávali tlaku soupeře, průběžně ztráceli jen minimálně (15:17), ale v závěru už nestačili a Brno srovnalo. Třetí set byl ještě jednoznačnější a ve čtvrtém už domácí neponechali nic náhodě. Unavené hráče VSK často přehrávali razancí v útoku i úspěšnou obranou na síti. Sety -17, 19, 15, 19.

STARÉ MĚSTO: Ferenec, Kroča, Kostík, Mackovík, Dřímal, Skyba, libero Bláha. Střídali Kamler, Michalčík, Janík, Směták.