VSK vtrhl do play off jako přívalová vlna

Staré Město Sport 09 / 02 / 2017

Ani set neztratili na prahu čtvrtfinálové série play off prvoligoví volejbalisté VSK Staré Město. Svěřenci kouče Petra Karabce smetli vysokoškoláky z MFF Praha dvakrát 3:0 a pootevřeli si semifinálové brány. Udělají třetí postupový krůček už v hlavním městě?

STARÉ MĚSTO - MFF Praha 3:0
Staroměstští se rozjížděli velmi pozvolna a po nevynucených chybách smečařů, kteří pálili do autu nebo se při obraně dotkli sítě, nabrali mírné manko. Postupně se však rozehráli, kvalitně servírovali, zpřesnili útok a dobrou obranou na bloku získali rozhodující náskok 22:17. Set dohráli při servisu Maděry, když setbol proměnil blokem Skyba. Ve druhém setu domácí získali výraznou převahu, vedli až 22:15 a hosté korigovali jen při střídání domácích opor. Třetí set měl podobný průběh, od stavu 8:8 se hráči VSK utrhli až na 13:8, když se Pražané nepopasovali s účinným servisem Truonga. Při výrazném vedení 19:12 domácí kouč opět poslal na palubovku hráče z lavičky a hosté znovu korigovali. Koncovka ale vyzněla pro VSK, které tradičně táhl smečař Motyčka, a výborným výkonem se blýskl Bláha. Trenéři jej ostatně vyhodnotili nejlepším hráčem zápasu. Sety 18, 20, 21. Stav série 1:0

I když domácí už nastoupili bez Motyčky, byli stále favoritem. Hostům totiž chyběl jejich nejlepší hráč Kouba. V úvodním setu se Staroměstští urvali od stavu 14:14, když skvěle servíroval Maděra, který zvedl skóre až na 20:14. Ziskem setu získali potřebnou sebedůvěru a i přes vyrovnanější druhý set v koncovce rozhodli. Třetí sada se lámala v závěru. Domácí nejdříve vyrobili řadu nevynucených chyb v útoku, ztráceli až 16:19, ale koncovku zvládli. Otočili na 20:19, když skvěle proměňovali bodovky útokem Maděry, kterého trenéři vyhodnotili nejlepším hráčem zápasu. Vysokoškoláci ještě srovnali, ale domácí v jednom postavení zápas dohráli po nepříjemném servisu Adamce a výborné obraně na síti v podání Skyby. Sety 18, 21, 20. Stav série 2:0.
STARÉ MĚSTO: Maděra, Truong, Skyba, Adamec, Motyčka, Janečka, libero Bláha, střídali Klimeš, Kroča, Kvapilík.