VSK zahájí play-off pod Ještědem!

Staré Město Sport 24 / 01 / 2020

Prvoligoví volejbalisté VSK Staré Město znají soupeře pro play-off! V derniéře základní části si doma připsali pět bodů a rozluštili tajenku soupeře pro čtvrtfinále, ve kterém narazí na zálohu extraligového Liberce. Bitva vypukne pod Ještědem 1. a 2. února.

STARÉ MĚSTO - Tesla Brno 3:2
Extraligová záloha Brna měla od začátku navrch, tvrdě a s jistotou servírovala a spolehlivě bodovala na síti. Když vedla 2:0 na sety, na domácí by už asi nevsadil ani největší optimista, zvlášť za stavu 20:22 v koncovce třetího setu. Jenže borci VSK v jednom postavení při servisu Janečky výbornou obranou na síti i v poli třemi body otočili a za stavu 24:23 měli první mečbol. Skóre se pak přelévalo z jedné strany na druhou a málovídané drama nakonec ukončil blok Janečky. Ve čtvrtém setu drama pokračovalo, v jeho polovině vedli domácí 13:11, ale vzápětí po sérii chyb prohrávali 13:15 a v závěru ještě 18:20.
 Otočku zosnoval vynikající servis nahrávače Šulce a obětavá hra, po které Staré Město dospělo ke čtyřem setbolům (24:20) a druhý proměnilo. V nevyzpytatelném tie-breaku hosté sice vedli 5:2, ale domácí povzbuzováni fanoušky ještě nesložili zbraně a při změně stran už vedli 8:7. Zápas nakonec vyhráli, když po nepříjemném servisu Janečky zablokovali útok soupeře. Sety -18, -21, 32, 21, 11.

STARÉ MĚSTO - Velké Meziříčí 3:1
Marodka přinutila domácí ke dvěma změnám, na nahrávku se postavil zkušený Kamler a post univerzála odehrál kouč Karabec. Hosté naopak přijeli v nejsilnějším možném složení, takže byli mírným favoritem.
Domácí však v úvodu průběžně vedli o dva body až do srovnané koncovky 23:23. Při setbolu pak hosté nezvládli příjem po servisu Skyby a set ztratili. Druhou sadu prakticky rozhodl univerzál Kučera, který od stavu 8:8 servisem doslova rozstřílel přihrávku domácích, kteří rázem ztráceli 8:15, a nebylo co řešit. Ve třetím setu Staroměstští průběžně vedli, když hrál výborně Bláha a fungovala souhra Kamlera s Karabcem. Hned první setbol za 24:21 pak proměnil Bláha. V závěrečném setu si domácí udrželi dobrou výkonnost na servisu i v mezihře a zaslouženě vyhráli. Mečbol symbolicky proměnil nechytatelným servisem kouč Karabec. Sety 23, -20, 21, 22.
STARÉ MĚSTO: Šulc, Kroča, Janečka, Kittel, Kozák, Skyba, Viceník, Karabec, Bláha, Dřímal, Kamler.