VSK zlomila nesehranost

Staré Město Sport 06 / 02 / 2022

Volejbalisté VSK Staré Město nastoupili k dalšímu zápasu I. ligy, skupiny o záchranu, opět v úplně jiné sestavě a na zálohu pražských Lvů nestačili. I přes relativně dobrý výkon se projevila jejich nesehranost, domácí mladíci kralovali.

Lvi Praha B - STARÉ MĚSTO 3:0

Pražané od úvodu dominovali na servisu a také jistotou v útoku na síti. Borci ze Širůchu ztrátu 7:11 postupně snižovali zlepšenou obranou na síti a v koncovce ztráceli pouhý bod (16:17). Jenže následně chybovali na příjmu, soupeř dospěl ke čtyřem setbolům (24:20) a druhý proměnil nekompromisním útokem. Zpočátku vyrovnaný druhý set, kdy se týmy střídaly v jednobodovém vedení, se zlomil v závěru. Staroměstští ještě v polovině vedli 14:13, ale po dvou bodových šňůrách Lvů výrazně ztráceli. Svěřenci kouče Petra Karabce si neporadili s plachtícím servisem, domácí otočili na 19:14, pak 23:16 a bylo rozhodnuto. Jelikož hosté na soupeře nenašli recept ani ve třetí sadě, zápas skončil jednoznačným vítězstvím Pražanů. Sety 21, 20, 19.

STARÉ MĚSTO: Bláha, Gálík, Stružka, Fabikovič, Mackovík, Roman, na liberu Dřímal. Střídali Kroča, V. Žák.