VSK znovu na kolenou

Sport 04 / 10 / 2011

Volejbalistům Starého Města se na úvod sezony nedaří

Tři zápasy, tři porážky, taková je bilance prvoligových volejbalistů VSK Staré Město, kteří zažívají jeden z nejhorších startů do sezony za poslední léta. Z vítězství se svěřenci Petra Karabce neradovali ani v bitvě s reprezentačním výběrem juniorů, kterému se poklonili po dramatickém tie-breaku.
Junioři ČR - Staré Město 3:2 (-23, 21, 22, -23, 12)
Staroměstští opět nastoupili v kombinované sestavě s juniorem Sysalou na nahrávce.
O vítězi prvního setu se rozhodlo až v koncovce, ve které si hosté dvěma body při servisu Patáka vynutili dva setboly a druhý proměnili. Ve druhém setu domácí riskantním servisem získali průběžné vedení, které po nepřesnostech v řadách soupeře dotáhli až k zisku druhého setu.
Šanci na úspěšný výsledek ztratili svěřenci kouče Karabce ve třetím setu, když po řadě chyb na přihrávce i v mezihře promrhali výrazný náskok 18:13 a v koncovce ještě 21:19. V jednom postavení šli do vedení 22:21 domácí, borci ze Širůchu sice ještě srovnali, nicméně následně set ztratili. To už do sestavy naskočil nahrávač Kamler, který se snažil změnou rytmu hry euforii mladíků přibrzdit. Ve vyrovnaném čtvrtém setu střídal ještě Kmenta Vašíček, junior extraligového Zlína, a za stavu 17:17 vystřídal zraněného Patáka trenér Karabec.
Ve vyrovnané koncovce dominovali zkušení hosté a zápas dospěl do tie-breaku. V něm se mužstva střídala v bodovém vedení, za stavu 7:6 nevyužili hosté šanci vedení zvýšit po vlastní chybě v útoku a pak již tahali za kratší konec. Junioři otočili ze stavu 7:8 na 10:8 a vítězství si už pohlídali.
STARÉ MĚSTO: Kment, Paták, Erman, Koláček, Skyba, Špalek, Sysala.

autor: PETR STRAKA