VSK zvedl návrat Kamlera

Sport 18 / 10 / 2011

Velezkušený volejbalista Libor Kamler dlouho bez volejbalu nevydržel. I když v létě oznámil, že kvůli rodině a dvouletému synovi končí, o víkendu už opět řádil v dresu prvoligových volejbalistů VSK Staré Město. A i jeho zásluhou svěřenci Petra Karabce dvakrát zvítězili v Hradci Králové a nečekaně i na MFF Praha.
Hradec Králové - Staré Město 0:3
Kouč Karabec návratu Kamlera využil i ke změnám na postech, když Paták hrál na smeči a Kment na univerzálu. Ve vyrovnaném úvodním setu slavili v koncovce úspěch borci ze Širůchu, když těžili i z taktického střídání, při kterém Karabce vystřídal na síti Kamler a Kmenta nahrávač Sysala. Ve druhé sadě získali zkušenější hosté po účinném servisu Patáka a úspěšných blocích až šestibodový náskok (12:6), který byl základem k druhému bodu. Východočeši sice manko snižovali, ale v koncovce opět střídali Karabec se Sysalou, což domácí i podruhé odzbrojilo. A ve stejné sestavě pak Staroměstští odehráli i třetí set a zápas dovedli do vítězného konce. Sety -22, -22, -21.
MFF Praha - Staré Město 1:3
Dres VSK už obléklo jen sedm statečných. Ze sestavy totiž vypadl Sysala a kouč Karabec, který měl studijní povinnosti. Jeho role se tak ujal kapitán Jiří Kment a počínal si bravurně.
Ve vyrovnané první sadě hosté nasadili k trháku za stavu 16:18, kdy po servisu Skyby utekli až na 16:21 a koncovku si už pohlídali. Druhý set se odvíjel jako přes kopírák, za stavu 16:16 Staroměstští zcela eliminovali ústředního soupeřova smečaře Koubu a šestibodovou šňůrou si zajistili druhý bodík. Jenže v dalším setu se hosté nevyvarovali chyb, prohrávali už 5:10, ale nakonec si vynutili dramatickou koncovku (23:23), v níž si však nechali v poli spadnout míč a Pražané nabídnutý setbol proměnili. Závěrečný čtvrtý set se rozhodl v jeho polovině, kdy vysokoškoláci ještě vedli 13:11. Jenže pak zavelel ke zteči skvěle servírující Paták dvěma esy a dalšími bodovými servisy zajistil dalších osm bodů! Sety -20, -22, 25, -19.
ST. MĚSTO: Kamler, Kment, Paták, Koláček, Skyba, Erman, Špalek, Karabec, Sysala.

autor: PETR STRAKA