Vstup do ligy jim nevyšel

Staré Město Sport 27 / 09 / 2011

Volejbalisté Starého Města si připsali v úvodu dvě porážky

Výsledky staroměstských volejbalistů na turnaji hejtmana Zlínského kraje a následný postup v Českém poháru rozhodně nenasvědčovaly propadáku v úvodním zápase s USK Slavia Plzeň. Svěřenci trenéra Karabce po výhře v úvodním setu následně se snaživým soupeřem tahali za kratší provaz. Rozdíl byl především v kvalitě nahrávače a tím nedůrazných útočných akcích. Ve druhém utkání, které bylo reprízou loňského ligového finále, se představil kompletní celek loňských přeborníků a kombinovaná sestava domácích. Navíc domácím již chyběli hostující hráči extraligového Zlína, a na lavičce tak zůstal pouze hrající kouč Karabec a druhý nahrávač. Staroměstští hráči podali mnohem lepší výkon než v páteční premiéře, ale na sehraný celek jihočeského soupeře to nestačilo.
St. Město - Plzeň 1:3 (18, -20, -28, -22)
V úvodním setu měli domácí trvale navrch a úspěšnými bloky a důrazným servisem získávali body. V koncovce pak šňůrou bodů od stavu 21:18 soupeře bloky dorazili. Ve vyrovnaném druhém setu využili hosté nesoustředěnosti domácích hráčů na přihrávce a čtyřmi body od stavu 17:16 získali rozhodující náskok a ten uhájili až k setovému vítězství. Třetí set byl jako na houpačce obě, mužstva získala střídavě až tříbodový náskok a následně po chybách vedl zase soupeř. Za stavu 23:19 pro hosty se zdálo být rozhodnuto. Ale domácí se ještě „zapřeli“, srovnali a měli i setbol 24:23. Pak ještě jeden, ale po chybě v mezihře dali šanci hostům. Ti pak proměnili čtvrtý setbol a šli do vedení 2:1. Ve vyrovnaném čtvrtém setu se opět rozhodlo až v koncovce. Domácí průběžně vedli o dva body, ale vlastními chybami a nepřesnostmi pomohli hostům k vedení 23:20 a zápas nečekaně ztratili.
VSK: Kment, Erman, Paták, Koláček, Skyba, Gurský, libero Špalek. Střídali: Sysala, Navláčil, Přikryl.
St. Město -
Č. Budějovice 1:3 (-19, 20, -12, -12)
Trenér Karabec dal v zápase šanci na nahrávce junioru Sysalovi a ten se jí zhostil vcelku dobře. Úvodní set rozhodl hned v úvodu skvělý servis hostujícího Emmera, kterým přispěl k náskoku až 8:1. Další průběh již byl vyrovnanější, ale právě bodový rozdíl domácí již nedohnali. Jednoznačná ztráta setu je však nezlomila a druhý set se odehrál v jejich režii. Zlepšili servis i bloky a postupné vedení až 23:17 dotáhli ke srovnání na 1:1. Ve třetím setu opět exceloval Emmer, který ve dvou sériích těžko zpracovatelných servisů přispěl celkem devíti body k jasnému vedení hostů, a domácí rezignovali. A podobný průběh měl i závěrečný čtvrtý set, kterým favorizovaní Jihočeši potvrdili roli jednoho z favoritů na ligové prvenství.

autor: PETR STRAKA