Vybojovali první bodík, ale měli na dva

Uherské Hradiště Sport 10 / 11 / 2010

Házenkáři Uherského Hradiště byli kousíček od premiérového vítězství ve Středomoravské lize. V souboji se Žeravicemi dlouho o jeden dva góly vedli, ale nakonec vybojovali „jen“ bodík za plichtu 21:21. Po sérii porážek je však kýženým světýlkem na konci tunelu...
Uh. Hradiště - Žeravice 21:21 (13:12)
Hradišťští měli výborný start, v sedmé minutě vedli 5:2 a předposlední Žeravice zjevně tahaly za kratší konec. „Kluci hráli dobře, ale soupeř mě překvapil. Očekával jsem totiž podstatně lehčí zápas,“ nechal se slyšet Pavel Blaha, hradišťský lodivod. Jeho výběr si udržel tříbrankový náskok prakticky až do konce prvního poločasu, jenže pak se hosté dotáhli na kontakt dvěma slepenými góly.
Druhý poločas se proměnil v přetahovanou o každý gól, kdy každý chvilku tahal pilku. Slovácká si přesto opět vytvořila náskok 19:17 a zdálo se, že vítězství už nepustí. Jenže hosté vyrovnali na 19:19 a vzápětí vždy odpověděli na gól domácích. „Ještě jsme měli poslední útok, jenže v jasné gólové šanci Divokův „koník“ přeskočil i bránu,“ posteskl si Blaha, který se nakonec ještě strachoval o bod. Závěrečný zoufalý útok hostí totiž společně s klaksonem zastavil faul, a tak měly Žeravice výhodu trestného hodu. Šestičlennou hradbu těl ale neprostřelily. „Bod jsme ztratili, měli jsme na vítězství. Je to i moje chyba, měl jsem dát větší příležitost klukům, kteří tradičně hrávají. Nechal jsem se však strhnout vývojem zápasu,“ litoval Blaha.
UH. HRADIŠTĚ: Šimůnek, Polešovský - Blaha jun. 1, Čechmánek, Divoka 3, Bureš, Borský 4, Hospodářský, Januš 2, Tydlačka, D. Habarta 8, Plachý, Vacula, Babáček 3.