Vydřely jedno vítězství

Vydřely jedno vítězství
Uherské Hradiště Sport 13 / 03 / 2012

Volejbalistky Slovácké Slavie odvetu se Žižkovem nezvládly

Prvoligové volejbalistky Slovácké Slavie si v domácí derniéře připsaly do tabulky skupiny o postup druhé vítězství, když aspoň jednou skalpovaly pražský Žižkov. Odveta se jim totiž vůbec nepovedla, byť se poprvé v sezoně představily v nejsilnější zbroji.
Uh. Hradiště - Žižkov 3:2
V souboji každý chvilku tahal pilku. Hradišťanky zaspaly začátek, když v úvodním setu uhrály jen 11 míčů, ale pak zabojovaly a otočily kormidlem zápasu. „Jenže jsme si pak opět vybraly slabší chvilku a soupeřky si vynutily tie-break, který přinesl neskutečné drama,“ uvedl Petr Pietropoalo, zkušený kouč Slovácké. Lépe do zkrácené hry vstoupily Pražanky, ale při otočce vedly domácí hráčky 8:6. A pak se střídaly mečboly na obou stranách. „O vítězství nakonec nerozhodl um, ale spíše štěstí,“ přiznal sportovně Pietropaolo. Zápas jinak podle něj nenabídl bůhvíjakou podívanou. „Byl to spíš boj,“ uhodil hřebíček na hlavičku. Sety: -11, 22, 20, -9, 18.
Uh. Hradiště - Žižkov 0:3
Odveta už byla jednoznačnou záležitostí Žižkova, který výtečnou hrou v poli přiváděl soupeřky na pokraj šílenství... „Pražanky mají tým prošpikovaný hráčkami, které jsou neskutečně pružné v poli. Když už se zdá, že je míč na zemi, ještě jej dokáží zvednout a úspěšně odehrát. Až už jsem byl chvílemi zoufalý,“ přiznává  Pietropaolo, který míchal sestavou jako s těstem. Efekt byl ale nulový. „Všechny míče se od soupeřek odrážely jako od zdi. I kdybychom hráli až do rána, nevyhrajeme,“ posteskl si zkušený kormidelník. Sety: -20, -17, -11.
UH. HRADIŠTĚ: Pietropaolo, Krystová, Vicenová, Vitásková, Nováková, Skřičková, Šupinová, Horáková, Starobová, Novotná, Močičková, Vavříková, Němcová. 

autor: PETR ČECH

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace