Vydřené vítězství

Veselí nad Moravou Sport 25 / 10 / 2010

S hlavou plnou myšlenek ještě na předchozí utkání v Bánovcích nastoupily interligové házenkářky Veselí proti Jindřichovu Hradci. V zápase, ve kterém byly jasným favoritem, nakonec musely bojovat až do samého závěru.
Veselí – J. Hradec 25:22 (12:10)
Veselanky si sice již v úvodu vypracovaly několikabrankový náskok, nicméně v závěru prvního poločasu doplatily na vysoký počet neproměněných šancí a Jihočešky se držely stále na dostřel. Tečku za první půlí udělala Fleková, která již po skončení hrací doby házela devítimetrový hod, se kterým si poradila na výbornou. Veselí dalo i úvodní branku druhé půle, ovšem pak přišla pětibranková šňůra Jihočešek, které se dostaly do vedení o dvě branky. K obratu však zavelelo domácí mládí. Nejprve se prosadila Jandásková a vzápětí se dvěma přesnými zásahy uvedla i Kratochvílová. Veselí opět otočilo kormidlem zápasu, ovšem náskok mělo jen minimální, neboť  Jihočešky dokázaly téměř vždy brankově odpovědět. Dvě minuty před koncem tak Veselí vedlo 22:21, závěr ovšem zvládlo na výbornou a zabránilo tak překvapení kola. „Spokojen jsem s obrannou fází, kde odvádíme dobrou práci, a výsledkem je, že jsme dostali nejméně branek v celé Interlize. Trápíme se ovšem v koncovce. Utkání bylo pro nás těžké hlavně po psychické stránce, po utkání v Bánovcích,“ komentoval vydřené vítězství Petr Sabadka. Sedmičky 6/4:3/1, vyloučení 4:8. ČK: Fleková – Matoušková. Rozhodčí Kohout, Novák, 300 diváků.
VESELÍ: Černá, Zvoničová – Kratochvílová 2, Drotárová 3, Korniichuk, Jandásková 1, Vinklárková, Viniatynská 3, Tomečková 3/1, Chmelařová 6, Fleková 4/2, Kočí, Súkenníková 2, Štěrbová.