Vydřenou výhru trefila Polášková

Uherské Hradiště Sport 30 / 08 / 2022

Fotbalistky 1.FC Slovácko naskočily do ligového vlaku po účasti v Lize mistryň a start s odřenýma ušima zvládly. O vítězství nad brněnskou Lokomotivou totiž rozhodla až v poslední minutě zápasu střídající Aneta Polášková.

SLOVÁCKO - Lok. Brno 3:2

Po oťukávací čtvrthodině převzaly otěže svěřenky kouče Petra Vlachovského, ale v prvním poločase se v koncovce ještě trápily. Bayerová zamířila vedle, Bláhová nedosáhla na střílený centr a Pěčkovou po samostatném průniku vychytala brankářka Jílková. A když se ze tří dorážek opět neprosadila Bayerová, šly hráčky do kabin za stavu 0:0.

V nástupu do druhé půle Střížová orazítkovala jen tyč a z protiútoku udeřily Brňanky. Slovácko se však z gólu rychle oklepalo, za pět minut parádní ranou z 25 metrů srovnala Střížová a v 63. minutě už domácí hráčky vedly, když hradbu těl propálila Krejčířová. Jenže Lokomotiva vyrovnala a zadělala na drama, které rozhodla v poslední minutě hlavou Polášková. Branky: Střížová, Krejčířová, Polášková. Poločas 0:0.

SLOVÁCKO: Růžičková - Valášková, Bláhová (73. Sedláčková), Ohlídalová, Pěčková (73. Janků) - Bicknell (59. Krejčířová), Bieliková, Jonášová - Střížová, Waltrová (59. Polášková), Bayerová (59. Morávková).