Výhra s trápením pod košem

Uherský Brod Sport 19 / 10 / 2018

Basketbalisté Spartaku Uherský Brod vytěžili z domácí palubovky pouze jedno vítězství, když včera dopoledne přetlačili v Jihomoravské lize Hodonín. V sobotním souboji s Kyjovem, který se netají ambicemi na postup do II. ligy, od začátku tahali za kratší konec…
UH. BROD - Kyjov 50:84
Broďané letošní sezonu absolvují pouze s jedním týmem, v létě totiž sloučili „áčko“ s „béčkem“, a s novým koučem, kterým se stal hrající Jiří Krejčiřík. Jejich premiérový domácí duel vyzněl pro ambiciózní Kyjov. „Soupeř hraje se stejným kádrem už několikátou sezonu, což je na souhře znát. Náš tým se teprve ladí na stejnou notu. Rozdíl byl ve všech činnostech, hlavně v nasazení při obraně,“ komentoval porážku Ivo Mikulec, předseda klubu. Body: J. Kratěna 15, Mikel 8, Josefík 8, Havlík 4, Vajdík 4, R. Krejčiřík 3, Urbánek 3, L. Kratěna 3, Šimčík 2. Poločas 27:43.
UH. BROD - Hodonín 77:72
Z brodské sestavy vypadl Šimčík, který si proti Kyjovu pochroumal zápěstí. I přesto se domácí prezentovali naprosto odlišným výkonem, hlavně v obraně. Horší to bylo jen s proměňováním šancí zpod koše, kde ztratili minimálně 30 bodů… „Zápas byl proto dramatický až do koncovky, ve které jsme naštěstí zachovali větší klid a po zásluze vyhráli,“ shrnul Mikulec. Body: Mikel 20, J. Kratěna 16, L. Kratěna 12, Josefík 12, R. Krejčiřík 5, Martiš 5, J. Krejčiřík 4, Havlík 3. Poločas 41:35.