Výhra se zrodila už do přestávky

Uherský Brod Sport 22 / 10 / 2018

Cenné tři body vydřely divizní fotbalistky ČSK Uherský Brod na horké půdě v Březnici. Vítězství se zrodilo už v první půli, po obrátce už Broďanky disciplinovanou hrou držely soupeřky na uzdě.
Březnice - UH. BROD 1:2
Hřiště v Březnici má minimální možné rozměry, což je místní specifikum. „Hráčky jsem upozorňoval, že hrajeme v „obýváku“ a každý aut v blízkosti šestnáctky znamená přímé ohrožení branky a hrozbu penalty,“ poznamenal dobře naladěný Jan Gazdík, kouč týmu od Olšavy, který ovládl první poločas. Po akcích jako z fotbalové učebnice se ujal dvoubrankového vedení. V 11. minutě se po centru Chovancové prosadila křižnou střelou do protipohybu brankářky zkušené Dufková, která měla prsty i ve druhém gólu. Její trestný kop poslala do sítě Eliášová. Až těsně před odchodem do kabin zahrozily domácí hráčky, které chytrým lobem vyzrály na Hladíkovou.
Po obrátce vrhla Březnice všechny síly do útoku, zjednodušila hru a vytvářela si šance. Vyrovnat však nedokázala. V poslední minutě naopak měla definitivu na kopačce Dvořáková, ale její střela jen o centimetry minula branku. „Klíčové bylo, že jsme rychle dali úvodní gól a vzápětí přidali druhý. Ve druhé půli už jsme výhru udrželi, pro holky je povzbuzením do další práce,“ uvedl Gazdík. Branky: Dufková, Eliášová. Poločas 1:2.
UH. BROD: Hladíková - Jurčová, Chvilíčková, Kovaříková, Chovancová, Eliášová, Dvořáková, Kučerová, Vidová, Vrábelová, Dufková. Střídaly Kročilová, Zálešáková, Úrichová.