Výhra v sedmě jako dárek k narozeninám

Výhra v sedmě jako dárek k narozeninám
Foto: sal
Uherské Hradiště Sport 15 / 11 / 2014

Další ročník Slovácké sedmy je již minulostí. Hlavní výhru v podobě poukazů v hodnotě 7 tisíc do aquaparku v Uherském Hradišti si již užívá Jan Javor z Vlčnova. V září oslavil životní jubileum šedesát let a výhru v soutěži bere jako takový opožděný dárek.
Po třinácti kolech na svém kontě nashromáždil nejvíce bodů, a to 107, a vystoupal tak na stupínek nejvyšší. Do čela průběžného pořadí se ale vyhoupnul až v předposledním kole. „Do té doby jsem se sice pohyboval v popředí, ale na vítězství jsem nepomýšlel. I když, kdo by nechtěl vyhrát? Ale upřímně, tuto hru hraji pro zábavu. To, že je z toho první místo, mě docela překvapilo,“ uvedl krátce po převzetí hlavní ceny Javor, který sám sebe nazývá drslavickým patriotem. „Za víkend stihnu navštívit i čtyři fotbalová utkání v okolí, z toho Drslavice a Vlčnov pravidelně, na Slovácko mám permanentku, občas zajedu i do Kunovic, takže o fotbalovém dění mám docela přehled, který se mi teď podařilo zúročit v soutěži,“ směje se Jan Javor.
Ale znalost fotbalového prostředí je jenom část úspěchu, ještě je potřeba správně natipovat a spoléhat, že tipy vyjdou. „Na prvním řádku většinou spoléhám na dvojtip, na další se snažím tipovat přesně. Třeba v desátém kole jsem uhodl tři přesné výsledky. Ale pořád je to vše o štěstí. Třeba v devátém kole mě štěstí opustilo. Měl jsem na Slovácko s Baníkem 1:1, ještě v 90. minutě to bylo za pět bodů, ale pak dala Ostrava gól a rázem bylo po dobrém výsledku,“ krčí rameny spokojený vítěz, kterému třeba tipy na Drslavice vůbec nevycházely.
A samotná výhra? „V aquaparku jsem ještě nebyl, ale nemám strach, že by to rodina nevyužila. Já sice moc plavání nevyhledávám, ale do sauny si rád zajdu. A co se oslavy vítězství týče, tak s kamarády z šachu jsme už výhru zapili,“ říká Jan Javor, který hraje závodně šachy za Vlčnov a k tomu dělá i předsedu oddílu.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace