Výhra ve stínu zlomené ruky

Uherský Brod Sport 12 / 02 / 2016

Vítězná mašina basketbalistů Spartaku Uherský Brod táhne už třináct vagonů, zatím poslední připojili na palubovce třetí zálohy UP Olomouc. Radost z vítězství však týmu od Olšavy kalí vážné zranění kapitána Jiřího Kratěny, který skončil v nemocnice se zlomenou rukou.
Olomouc B - UH. BROD 67:75
I když mají Broďané vítězství v základní skupině oblastního přeboru střední Moravy v kapse už čtrnáct dní, nepolevili a pokračují ve vítězném tažení.
Na Hané rychle vedli 6:0 a položili základ k pohodové první čtvrtině, kterou vyhráli 29:14, když těžili hlavně z úspěšných trojek Dorazila s Kratěnou. Vedení hosty ukolébalo a když ještě Kroměříž přešla na zónovou obranu, rozdíl ve skóre se ztenčoval. Když pak domácí během minuty dali tři trojky, v poločasu už Spartak vedl jen o čtyři body. V přestávce kapitán Kratěna burcoval k většímu nasazení a pohybu na soupeřově polovině, který se snažil faulovat dříve, než se Broďané dostávali do zakončení z blízkosti koše. Třebaže domácí často sklouzli za hranici pravidel, píšťalka sudího byla němá. Vše vyvrcholilo ve 27. minutě... „Faul na Jirku Kratěnu rozhodčí přehlédl, hra pokračovala a náš kapitán pokračoval svým typickým razantním způsobem do zakončení z dvojtaktu. Jenže pak přišel další kontakt se soupeřem, ze kterého Jirka vyvázl se zlomenou rukou,“ uvedl Ivo Mikulec, vedoucí brodského týmu. Zápas byl na půl hodiny přerušen, Kratěnu odvezla rychlá záchranná služba do nemocnice na operaci. Sezona pro něj skončila. „Závěr už dohrála jen nejzkušenější šestka, která zápas dotáhla k vítězství,“ dodal Mikulec.
Uherský Brod teď čeká finálová skupina, do které postoupili čtyři nejlepší. Body: J. Kratěna 22, Dorazil 14, Zálešák 12, Povolný 10, Krejčiřík 7, Mrlík 6, Rožek 2, Gavala 2. Poločas 35:39.