Výhra za poslední třetinu

Uherský Brod Sport 29 / 09 / 2010

Florbalisté uherskobrodského Orla na startu pocítili porážku i vítězství

Na startu Zlínské ligy florbalistů si stoprocentní úspěšnost připsal Spartak Hluk a 1.AC Uh. Brod. Jejich městští rivalové z Orla však jednou zakopli, když se poklonili záloze Počenic. Chuť si však spravili proti Zásobování a nenapodobili osud Dolního Němčí, které zůstává po dvou kolech bez bodu.
Orel Uh. Brod - Počenice B 2:5 (1:2, 0:2, 1:1)
Na turnaji v Holešově měli Broďané sice raketový start, když ve čtvrté minutě zamířil do černého Kadlic, nicméně to bylo z jejich strany na dlouhou dobu vše. Svěřenci trenéra Svobody se pak totiž předháněli ve spalování šancí, zatímco soupeř vyučoval z produktivity. Po dvou třetinách vedl 4:1 a nebylo co řešit. Gól Daňhela už skóre jen kosmeticky upravil. Branky: Kadlic, Daňhel.
Orel Uh. Brod - Zásobování 7:4 (2:2, 2:2, 3:0)
I střelecký účet druhého duelu otevřeli Broďané, premiérovou branku mezi muži oslavil junior Angelo Šupák. Soupeř však dvěma góly převážil „misky vah“ na svou stranu a až do stavu 4:4 se týmy vyloženě přetahovaly. Jenže závěrečné dějství už patřilo Broďanům. Ke třem bodům je nasměrovala spolupráce M. Machalíka s Kadlicem a uzdravený Andrýsek. Vedení už si pak brodští Orli pohlídali. „Turnaj jsme absolvovali v takřka kompletním složení, ale na některých hráčích byl patrný tréninkový výpadek způsobený zdravotními komplikacemi nebo pracovními povinnostmi. Těší mě ale návrat kanonýra Michala Andrýska, který po roční pauze zaviněné vážným zraněním o sobě opět dává vědět,“ uvedl kouč Svoboda. Branky: Šupák, Daňhel, Zahradníček, Bistrý, M. Machalík, Kadlic, A. Machalík.
UH. BROD: Ručka - Jančařík, Novák, Saňák, Zahradníček - Pustina, Dvořák, Kadlic, M. Machalík, Gabriel, Andrýsek, Daňhel, Bistrý, A. Machalík, Mrviš, Šupák.
Zbývající výsledky: Hluk - Dolní Němčí 7:0, - Holešov B 7:1, 1.AC Uh. Brod - Dolní Němčí 5:4, - Slavičín 7:4.

autor: pg, ceh