Vyhrají Broďané základní část?

Slovácko Sport 16 / 02 / 2017

Hokejisté Uherského Brodu útočí na vítězství v základní části Krajské ligy! I když nemají osud ve vlastních rukou, jejich šance je poměrně vysoká. Na lídra z Velkého Meziříčí aktuálně ztrácejí čtyři body, ale mají zápas k dobru. Vyrazí do play off z prvního fleku?
UH. BROD - Vsetín B 4:1
Kdyby Spartak vedl po první dvacetiminutovce 6:1, nikdo by se vůbec nedivil. Jenže svěřenci kouče Zbyňka Kůdely se doslova předháněli v zahazování šancí, kterých si vytvořili na několik třetin. Brankáře však překonali pouze dvakrát… „První třetina byla zcela v naší režii, Zubo v bráně si příliš nezachytal. S koncovkou jsme ale bohužel byli na štíru,“ posteskl si Kůdela. Soupeř naopak z ojedinělé šance s notnou dávkou štěstí skóroval. „Valachy jsme určitě nepodcenili, to bychom si nevytvářeli ani šance. Ale chyběl nám důraz ve finální fázi,“ odhalil problém brodský trenér.
Ve druhé části se obraz hry změnil, domácí hráli poněkud vláčněji a hra se tudíž vyrovnala. Skóre ale nikoliv, naopak Broďané přidali třetí gól. Když se pak v poslední části vrátili k menu, které fanouškům servírovali na začátku, o vítězi nebylo pochyb. „Porážka je pro soupeře hodně milosrdná, klidně jsme mohli opět vyhrát dvojciferným výsledkem jako v prvním měření sil, ale zradila nás koncovka,“ konstatoval Kůdela. „Soupeř však nehrál špatně, od začátku soutěže udělal kus práce,“ uznal sportovně. Branky: Holík 2, Klusák, Heča. Třetiny 2:1, 1:0, 1:0.
UH. BROD: Zubo - Kubiš, Krůžela, Surý, Peterka, Heča, Tomek, Vaněk - Holík, Pšurný, Šiller - Klusák, Ondra, Vaculín - Nesrsta, Ondráček, Bujáček.
UH. HRADIŠTĚ - Břeclav 0:5
Hradišťští drželi se soupeřem krok pouze deset minut. Hosté z Podluží pak převzali otěže a převahu ještě do první sirény vyjádřili vedoucí brankou, které přišla po přečíslení tři na jednoho. Domácí asi ještě dnes litují dvou nevyužitých přesilových her, ve kterých úplně zapomněli střílet od modré a jen se naháněli kolem mantinelu… Jak se nakládá s početní výhodou, jim Břeclav ukázala v prostřední části, kdy v rozmezí od 26. do 32. minuty využila hned tři! Nedisciplinovanost tak svěřencům kouče Roberta Pochylého, který nastoupil v první útočné formaci, vzala jakékoliv naděje na solidní výsledek. Na brankáře Michálka vyslali jen pár propagačních střel… V poslední části se domácí soustředili na obranu a rychlé brejky, jenže gólu se nedočkali ani v 57. minutě, kdy před Michálkem zůstali zapomenutí dva hráči. O zápasovou tečku se naopak postarali Břeclavští, kteří vybojovali zasloužené tři body. Třetiny 0:1, 0:3, 0:1.
UH. HRADIŠTĚ: Jakubčík - Studený, Lažek, Kojecký, Škubal, Lišaník - Kotačka, Fridrich, Pochylý - Kubal, Nohál, Haničinec - Bednařík, Zlámal, Kršjak.
UH. OSTROH - Blansko 3:2
nedohráno
Nepříjemnost v podobě porouchané rolby umožnila odehrát pouze dvě třetiny. „Před utkáním se pokazila rolba, případná oprava ale nebyla aktuálně možná. Po dvou třetinách rozhodčí utkání pro nezpůsobilou plochu ukončil. Výsledek by tak měl platit,“ uvedl po utkání Bronislav Zápařka, generální manažer ostrožských hokejistů. Na ne zrovna ideálně upraveném ledu domácí v první třetině spalovali šance, hosté se prosadili v 18. minutě z přesilovky. Ve druhé části Ostrožané rychle otočili, ale hosté dokázali opět srovnat. Těsně před druhou sirénou rozhodl o prozatímním vítězství 3:2 Ťok. Do utkání po zranění opět naskočil Radim Antonovič a po trestu i Zdeněk Kučera. Třetiny: 0:1, 3:1, nehráno
Branky: Z. Kučera, D. Rauš, Ťok
Uh. Ostroh: Valúch - R. Kučera, Vaněk, Maršálek, Rauš, Beneš, Andrýsek - Mika, Antonovič, Z. Kučera - Flora, M. Rauš, Machálek - Větříšek, Ťok

autor: ceh, hol, sal