Vyhráli shodně 2:0, trefila se posila z Přerova

Uherské Hradiště, Uherský Brod Sport 16 / 01 / 2022

Třetiligový tandem z Uherskohradišťska shodně zahájil přípravu vítězstvím 2:0. Záloha Slovácka porazila divizní Břeclav a Uherský Brod v závěru zlomil odpor staršího dorostu 1.FC Slovácko.

SLOVÁCKO B - Břeclav 2:0

Záloha Slovácka na úvod přípravy porazila divizní Břeclav, když se na kunovické Bělince střelecky prosadila až po změně stran. Třetí gól domácím sudí neuznal kvůli ofsajdu.

Svěřenci kouče Pavla Němčického odehráli skvěle prvních třicet minut, z pěti šancí však ani jednu neproměnili a pak jejich hra upadla do průměru. I tak se v 56. minutě trefil Emmanuel Yohanna, který se ve vápně zbavil obránce a poslal míč pod břevno. Druhý gól přidal po zpětné hlavičce na zadní tyč Koryčan. „Zápas splnil účel, třicet minut jsme byli jasně lepší, ale zahazovali šance. Zbytek zápasu už nebyl podle našich představ, kluci dělali hodně chyb, kazili přihrávky, hru musíme hodně zlepšit,“ uvedl nový asistent trenéra Darko Šuškavčevič. Branky: Yohanna, Koryčan. Poločas 0:0.

SLOVÁCKO: Borek - Pak, Pisár, Stojmenov, Porč (Gabriš) - Tomaštík, Kočí, Vincour, Yohanna - Kratochvíla, Koryčan.

UH. BROD - SLOVÁCKO U19 2:0

Fotbalisté Uherského Brodu na závěr čtyřdenního soustředění na Lapači udolali devatenáctku Slovácka, když se střelecky prosadili v posledních deseti minutách. Kouč Martin Onda dal šanci kompletnímu kádru. Zápas přinesl minimum vzruchu před oběma šestnáctkami, gólu se domácí fanoušci dočkali až v 80. minutě, kdy se hlavou nemýlil Jaroněk, který o osm minut později připravil druhou branku pro Michalce. Branky: Jaroněk, Michalec. Poločas 0:0.

UH. BROD, 1. poločas: Jícha - Kelíšek, Vrága, Košák, Kúdela - Gettler, Malenovský, Nevařil, Zámečník - Josefík, Švrček. 2. poločas: Kratochvíl - Flasar, Lorenc, Pavlíček, Konečný - Zámečník, Šmatelka, Venený, Mančík - Michalec, Jaroněk.