Výhru jsme si zasloužili

Uherské Hradiště Sport 03 / 06 / 2015

Kapitán Slovácka a Synot hráč utkání Libor Došek měl po zápase rychle sbaleno a už při příchodu k novinářům se díval s úsměvem na hodinky a hlásil: Už mám dovolenou, už mám dovolenou. Pak ale jak je jeho zvykem odpovídal ochotně na všechny dotazy.
Libore, takový poslední zápas v sezóně, to musí být před dovolenou příjemné pohlazení?
První poločas byl z naší strany dobrý. Ve druhém jsme sice v úvodu trochu povolili, ale pak jsme dali na dva nula a myslím, že dál už nebylo co řešit, i když posledních pět minut jsme si trochu zkomplikovali. Zbytečně. Ztratili jsme míč, byl z toho roh a gól. Dnes mám ale pocit dobrý. Myslím, že naše výhra byla zasloužená.
Na jaře se vám střelecky nedařilo tak jako na podzim, ale sezónu jste zakončil svým šestnáctým gólem. Takže spokojenost?
S brankama ano, ale všichni víme, že jaro nebylo dobré. Doma jsme poztráceli hrozně moc bodů a ani naše hra nebyla dobrá. Samozřejmě poslední výhra je dobrá, ale celkově bylo jaro špatné.
V čem byl rozdíl mezi podzimním a jarním Slováckem?
To nevím. Kdybych to věděl, tak bychom už před pěti zápasy hráli lépe. Teď je to těžké hodnotit, ale jaro skutečně nebylo dobré.
Měli jste na Slavii větší motivaci, když jste čekali pět kol na vítězství?
Samozřejmě jsme se chtěli rozloučit se sezónou vítězstvím. A také oplatit Slavii prohru z prvního kola, kdy jsme byli jasně lepší a prohráli jsme 2:1. Motivace tam tedy určitě byla.
Dnešní utkání bylo hodně ve znamení souboje Lafaty se Škodou o krále ligových střelců. Vnímal jste ten souboj nějak?
To ne. Já jsem mistr Moravy ve střelcích a oni si to rozdali o Čechy. (smích) Ne, vážně. Bylo mně to skutečně jedno. Oba měli fantastickou sezónu.
Jak se na závěr sezóny cítíte zdravotně? Měl jste v jejím průběhu nějaké problémy...
Zatím to drží, tak uvidíme, jak dlouho to ještě vydrží. Doufám, že ještě ano.