Výhru okořenila paráda Stařinské

Uherské Hradiště Sport 26 / 08 / 2019

Prvoligové fotbalistky 1.FC Slovácko složily reparát. Po neúspěšné premiéře s Lokomotivou Brno se na druhý pokus dočkaly tříbodového zisku.
SLOVÁCKO - Dukla Praha 3:0
Svěřenky kouče Petra Bláhy byly od začátku aktivnější, tlačily se do zakončení a ve 14. minutě přinutily soupeřky k penaltovému faulu. Míč si postavila kapitánka Janíková a nezaváhala. Rychlé vedení domácí hráčky neukolébalo, naopak ještě přidaly a po půlhodině hry se blýskla parádní střelou z dobrých 30 metrů Stařinská. Míč doplachtil za záda vykulené brankářky Dolejšové. „Všichni se ptají, jestli jsem centrovala, ale opravdu jsem střílela. Všimla jsem si postavení brankářky a vyšlo to,“ usmívala se Dáša Stařinská. Ve druhé půlce už hra trošku opadla, ale Slovácko přesto přidalo třetí branku. „Vyhráli jsme zaslouženě, hlavně v první půli jsme byli lepší, holky perfektně plnily taktické pokyny,“ uvedl trenér Bláha, který do základní sestavy nominoval i dvě posily z USA. V obraně se představila Sierra Shugarts, v útoku Kayla Saager. Branky: Janíková, Stařinská, Molková. Poločas 2:0.
SLOVÁCKO: Růžičková - Saager (74. Strožová), Shugarts, Klímová, Janíková (88. Šenkeříková), Pěčková (46. Waltrová), Krejčířová, Stařinská, Molková (79. Psotková), Janků, Holá (68. Příkaská).