Výjimečné derby, vítězové pálili jen v oslabení a přesilovkách!

Výjimečné derby, vítězové pálili jen v oslabení a přesilovkách!
Foto: sal
Uherské Hradiště Sport 10 / 01 / 2018

Hokejisté Uherského Hradiště smetli rivala z Uherského Brodu 6:0

Úvodní derby roku 2018 se zapíše do historie! Hokejisté Uherského Hradiště v něm přejeli rivala z Uherského Brodu 6:0 a z jeho skalpu se tak radovali po více než třech letech! Kdyby se přitom hrálo bez vyloučení, zápas skončí bez branek. Fridrich a spol. totiž půltucet gólů rozdělili rovným dílem mezi přesilovky a oslabení.
„Viděl jsem na hráčích velké odhodlání vyhrát a věřil jsem, že to zvládnou. O vítězství 6:0 se ale nikomu ani nezdálo. Hráči ale vyhráli naprosto zaslouženě, konečně přenášejí do zápasů prvky, které se učíme na tréninku,“ potěšilo Zdeňka Čecha, kouče borců z Uherského Hradiště, kteří z posledních šesti zápasů nevyhráli pouze jediný. Tým od Olšavy ale naposledy porazili 29. listopadu 2014 (4:3)… „O to mě to těší víc,“ culil se lodivod. „Sázíme na jednoduchost a rychlý přechod do útoku, obránci se s pukem příliš nemazlí, aby si zbytečně nekomplikovali život,“ prozradil jednoduchý recept Čech, který vyzdvihl výkon brankáře Oharka. „Byl jako vždy vynikající. I proto jsem moc rád, že mu kluci pomohli k čistému kontu,“ usmíval se Čech.
Jeho protějšek jen nevěřícně kroutil hlavou. „Soupeř byl po všech stránkách lepší, v koncovce, bruslení i osobních soubojích. Náš výkon byl zkrátka tristní, za což se chci fanouškům omluvit,“ komentoval drtivou porážku Zbyněk Kůdela, trenér Uherského Brodu, který postrádal tři stabilní obránce Gureně, Tolokonikova a Kováře. „Ale to výsledek neovlivnilo, měli jsme nulový pohyb,“ zdůraznil.
Vítězové zaznamenali všechny góly v menším počtu hráčů na ledě, třikrát se dokonce trefili v oslabení, což je unikum.
„Tři góly v oslabení se opravdu hned tak nevidí, ale to si musí Broďané sáhnout do svědomí,“ reagoval obránce Filip Čech. „V oslabení jsme se trefili i proti Boskovicím. Ale tři branky, to je nevídaný kousek,“ dodal jeho táta a trenér v jedné osobě. „Bohužel, už to nevrátíme. Při první brance jsme nepohlídali Červenku a u dalších dvou už jsme ve snaze s výsledkem něco udělat zapomínali na zadní vrátka. Ale něco takového jsem ještě nezažil,“ přiznal Kůdela, který jenom doufá, že už ani nezažije… 

autor: PETR ČECH

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace