Vykročili za postupem do finále

Uherské Hradiště Sport 17 / 10 / 2021

I když rozsáhlá marodka a výpomoc druholigovým juniorům výrazně okleštila kádr florbalových dorostenců FBC Slovácko, start do Orelské florbalové ligy zvládli. Tři zápasy proměnili v plný počet 9 bodů a udělali první krůčky na cestě do finálového turnaje.

„S výsledky jsme spokojení, s předvedenou hrou už je to o něco horší. Hlavně od útočníků jsem postrádal pohyb a podporu rozehrávky, mezi nimi a obránci často zela obrovská propast,“ uvedl Bedřich Chromek, předseda klubu z Uherského Hradiště.

OFL se hraje tříkolově každý s každým (2 x 15 minut), o dvě postupová místa do finále se pere 5 týmů. Jeden má vždy volno. Úvodní turnaj byl na programu v sobotu ve Starém Městě a papírovými favority byly domácí FBC Slovácko a OČOV Hodonín, které změřily síly hned v úvodním zápase. „První poločas byl ještě vcelku vyrovnaný, byť jsme inkasovali jen po vlastních školáckých chybách. Ve druhém už jsme kralovali. I soupeř se ale potýkal s absencemi,“ hodnotil Chromek. Slovácko si pak v zápase hraném na jednu branku poradilo s Valašskými Klobouky a v závěrečné bitvě přetlačilo Slavičín. „Soupeř byl fyzicky vyspělejší, důraznější, agresivnější, což nám docela dělalo problémy. Ale po změně stran jsme zápas zlomili,“ těší předsedu.

Střelecky se nakonec prosadili úplně všichni hráči, někteří vůbec poprvé, takže si na památku schovali gólový míček.

Zrcadlo výsledků: FBC Slovácko - OČOV Hodonín 10:3 (5:3), - Val. Klobouky 8:0 (3:0), - Slavičín 4:2 (1:2).

SLOVÁCKO: Ema Čechová, Jakub Stránský - Michael Christov 3, Dennis Zlámal 3, Tomáš Tuhý 1, Jakub Krchňáček 1 - Martin Rokyta 3, David Kwasniak 2, Maxmilián Čech 4, Michal Giesl 2, Jan Kocourek 1, Tomáš Turek 2.