Vykročily za záchranou?

Kunovice Sport 08 / 03 / 2019

Prvoligové házenkářky SHK Kunovice vstoupily do jarních odvet pravou nohou. Vítězstvím na palubovce Olomouce soupeřkám v honbě za záchranou jasně vzkázaly, že se nevzdají bez boje. Hvězdou zápasu se stala křídelnice Barbora Grabcová, která obstarala polovinu střelecké produkce týmu.
Olomouc - KUNOVICE 24:28
„Ještě ani nevíme, kolik týmů sestupuje, ale maximálně dva, takže musíme skončit nejhůř třetí od konce. Věřím, že se to podaří a udržíme ligu pro naše šikovné dorostenky, se kterými počítáme na příští sezonu,“ prohlásil před jarními odvetami Miroslav Slovák, kouč Kunovic. I proto v zimní přestávce přivedl dvě nové hráčky - Sabinu Firuáškovou z interligového Zlína a Elišku Mládovou, která přišla na hostování z Plzně.
Na Hané se však představila jen Furiášková, druhá posila ulehla s chřipkou. A Kunovjanky od začátku tahaly za kratší konec, celý první poločas doháněly dvou až tříbrankové manko. Kouč ale v přestávce změnil styl hry a domácí tým se nestačil divit. „Vsadili jsme na dva pivoty a změnili obranu, což soupeřkám dělalo velké problémy. Úvodních pět minut druhé půle jsme vyhráli 5:0 a veledůležité vítězství už si nenechali vzít,“ těší Slováka. Klíčem k obratu byla podle něj obranná činnost a výkon brankářky Žákové. Střeleckou káru táhla Brabcová, která soupeřkám nasázela 14 branek. Kunovický dres oblékla po delší pauze a bez jediného tréninku Melichárková. „A byla platnou hráčkou,“ pravil Slovák, který však vyzdvihl hlavně týmový výkon.
„Holky se semkly a po změně stran nedaly soupeřkám šanci. Bodově jsme se dotáhli na Otrokovice a posílili šance na záchranu,“ zdůraznil zkušený trenér. Poločas 12:10.
KUNOVICE: Žáková - Brablcová 2, Palčíková 1, Volasová, Fiurášková 1, Sedláková 5, Grabcová 14/4, Polášková 3, Melichárková 2.