Vylovil tři medaile

Ostrožská Nová Ves Sport 01 / 10 / 2015

Kompletní sadu medailí vybojoval na závodech olympijských nadějí v polské Bydhošti Jiří Zalubil z uherskohradišťských Mařatic. Kanoista Ostrožské Nové Vsi v hlavním městě Kujavsko-pomořského vojvodství startoval v sedmi disciplínách a vždy proklouzl až do finále. A třikrát zacinkala medaile.
Město v severním Polsku přitom hostilo nadějné rychlostní kanoisty ve věku 15 až 17 let ze 24 zemí světa. Zalubil nejdříve vybojoval bronz na kilometru v singlkanoi, na poloviční trati přidal stříbro a v nedělním sprintu na 200 metrů se dočkal i nejcennější medaile, když společně s Antonínem Hrabalem nenašli přemožitele v závodě deblkanoí.
I ve zbylých finálových startech byl Zalubil kousek od cenného kovu. V deblkanoi na 1000 a 500 metrů a singlkánoi na 200 metrů dojel shodně čtvrtý a v čtyřkánoi na 200 metrů pátý.