Vymalováno do přestávky

Kunovice Sport 09 / 05 / 2014

Prvoligové házenkářky SHK Kunovice mají po sezoně. V derniéře padly na palubovce HC Plzeň, když se na jejich výkonu citelně podepsala absence zraněné Jarmily Štěrbové, kterou čeká operace křížových vazů. O osudu zápasu rozhodl už první poločas, ve kterém Gärtnerovy ovečky skórovaly jen pětkrát...
Plzeň - Kunovice 32:15
Kunovjanky zaspaly úvod zápasu, když postupně prohrávaly 1:7 a 2:10... „Totálně jsme zaspali, holky snad byly ještě na dálnici mezi Prahou a Plzní. Nefungovalo vůbec nic, obrana ani útok. A soupeř dal z každé střely gól,“ posteskl si René Gärtner, kunovický lodivod, podle kterého hráčky možná v derniéře neměly dostatečnou motivaci. V tabulce si totiž nemohly polepšit, ale ani pohoršit.
Po změně stran se však hra přece jen vyrovnala. „Holky se ještě v kabině vyhecovaly, nechtěly sezonu zakončit ostudou. Ale i tak se stále trápily střelecky, ať už z křídel, nebo z pozice spojek,“ pokračoval Gärtner. Hlavně při rozehrávce ve středu citelně chyběla zkušená Štěrbová.
Jelikož šlo ale o poslední zápas sezony, kouč nedělá z vysoké porážky tragédii. Jeho tým v konečném účtování první ligy obsadil deváté místo. „Určitě to není zklamání, odpovídá možnostem. Věřím, že v příští sezoně se posuneme výš,“ přeje si Gärtner. Poločas 17:5.
KUNOVICE: Pauříková, Cvingráfová - Kosinková, Pánková, Doležalová 1, Hrabalová 1, Kratochvílová 3, Romanová 3, Glozová 3, Malachovská 2, Jurasová 2.