Vymalováno už do poločasu

Uherské Hradiště Sport 26 / 11 / 2019

Podzimní pouť prvoligových fotbalistek 1.FC Slovácko skončila. V derniéře se podle očekávání poklonily pražské Spartě, když už po půlhodině hry prohrávaly 0:2. Herně ale nezklamaly. Zimu tak stráví na čtvrté příčce, tři body za Plzní.

SLOVÁCKO - Sparta Praha 1:4

Slovácko mělo jasnou taktiku, ze soustředěné obrany vyrážet do rychlých protiútoků. Jenže už ve čtvrté minutě poprvé inkasovalo. Sparta si pak vytvořila výraznou převahu, ale její šance končily v obranné síti Slovácka. Až ve 29. minutě gólmanka Růžičková neudržela vysoký míč a nešťastně si jej srazila do branky… Když pak Pražanky potrestaly ztrátu soupeřek ve středu hřiště třetím gólem, nebylo co řešit.
I proto se možná obraz hry ve druhé půli změnil, Sparta už nebyla tak dominantní a do hry se daleko častěji dostávaly i domácí hráčky. Největší šanci měla Molková, která byla sama před brankářkou Dorsey, ale vylámala si na ní zuby. Slovácko se dočkalo až v 79. minutě, kdy si na pas Waltrové naběhla střídající Strožová, kličkou obešla i Dorsey a poslala míč do prázdné. O zápasovou tečku se však nakonec postarala hostující Radová. „Škoda, že nám v úvodu chyběla větší odvaha, soupeřkám jsme tak dva góly doslova darovali. Po změně stran už ale holky byly odvážnější, dobře se zajišťovaly, zlepšily hru v osobních soubojích, bohužel z několika šancí proměnily jedinou. I tak ale zaslouží pochvalu, hlavně za druhý poločas,“ zhodnotil derniéru Petr Bláha, kouč fotbalistek Slovácka. Branka: Strožová. Poločas 0:3.
SLOVÁCKO: Růžičková - Stařinská (79. Janků), Bielikova, Klímová, Šperová - Příkaská (57. Waltrová), Krejčířová, Sedlačíková - Molková (79. Janíková), Psotková (57. Strožová), Pěčková (57. Illéšová).