Vymalováno za 16 minut

Uherský Brod Sport 27 / 10 / 2011

Vítězství Broďanů střelecky zařídili Schuster a P. Obadal

Úvodní derby sezony zvládli lépe hokejisté Uherského Brodu, kteří před vlastními fanoušky udolali Uherský Ostroh 5:3, když o svém vítězství rozhodli ještě do první třetiny. Už v šestnácté minutě totiž vedli 4:0 a Ostrožané odvraceli hrozící debakl až zlepšeným výkonem ve druhé polovině zápasu. Ale na případnou otočku už měli příliš málo času...
UHERSKÝ BROD - UH. OSTROH 5:3
Do očekávaného derby vstoupili mnohem lépe domácí, kteří na Ostrožany vyzrávali kolmými přihrávkami mezi hráči a důrazem v útoku. To se jim vyplatilo i ve střelecké produktivitě, kdy hned ve třech případech padly branky z velmi podobných herních situací. Když byl v 16. miutě stav 4:0, vypadalo to, že hosté odjedou z brodského kluziště s pořádným debaklem. V polovině druhé třetiny zvýšil po přihrávce Doležálka Pavel Obadal na 5:0 a následně dal Brod i šestý gól, puk však nejen velmi rychle vnikl do brány, ale vyletěl bleskově i ven a rozhodčí úspěch domácích ani nestačili zaznamenat. Ostrožané, kteří hráli až do těchto chvil poněkud ve stínu, se začali osmělovat na konci prostřední části. V závěru třetiny hráli přesilovku, v níž vstřelili první branku. Když na počátku třetí třetiny Ostrožané využili další přesilovku a snížili na 5:2, dostali se zpět do hry. Jejich nápor ještě zesílil a domácí několikrát podržel brankář Málek. Branku tak diváci viděli už jen dvanáct minut před koncem, kdy snížil na dvoubrankový rozdíl Zelinka. Drama již domácí nepřipustili. Branky: 4. Schuster (Gergela), 8. Schuster (Woska, Kubiš), 12. P. Obadal, 16. Škorec (Kojecký, L. Obadal), 30. P. Obadal - 38. Barák, 43. Stašek (Galuška), 48. Zelinka (Galuška). Třetiny: 4:0, 1:1, 0:2.
UH. BROD: Málek - Hlatký, Woska, Surý, Měšťánek, Doležálek, Kojecký - Kubiš, Gergela, Schuster - Šiller, Kotačka, Kartusek (40. Krystínek) - Obadal L., Obadal P., Škorec
UH. OSTROH: Valúch (16. Šurý) - Frolek, Nevídal, Stašek, Bříštěla, Vaněk, Nikl - Kolář, Barák, Kučera - Pekár, Galuška, Zelinka - Ťok, Fridrich, Kundera.