Vymalováno za půl hodiny

Uherské Hradiště Sport 17 / 04 / 2018

Prvoligové fotbalistky 1.FC Slovácko čekají boje o titul, v derniéře základní části na staroměstském Širůchu porazily Liberec. O vítězství rozhodly během půl hodiny, kdy se třikrát postaraly o změnu skóre.
SLOVÁCKO - Liberec 3:0
Zápas už se hrál jen z povinnosti, domácí hráčky měly postup do skupiny o titul jistý a Severočešky o něj přišly v minulém kole.
Slovácko mělo raketový start, už v desáté minutě posadila Sedlačíková míč z rohového kopu na hlavu nekryté M. Dubcové a brankářka Horáčková byla bez šance. Domácí gól uklidnil a bylo jen otázkou času, kdy přidají další trefy. Dočkaly se na sklonku úvodní půlhodiny, kdy nejdříve Sedlačíková vymetla šibenici, a třetí hřebík do liberecké rakve zatloukla Fabová. Ve druhé půli už se diváci vyloženě nudili, hra se odbývala mezi šestnáctkami a brankářky byly prakticky bez práce.
Nadstavbovou část svěřenky Petra Vlachovského odstartují sobotním duelem na pražské Spartě. Branky: M. Dubcová, Sedlačíková, Fabová. Poločas 3:0.
SLOVÁCKO: Růžičková - Čeriová (55. Strožová), Paz (46. Klímová), Strnadelová, Janků - M. Dubcová, Janíková, Bychková (55. Molková) - Waltrová, Fabová, Sedlačíková.
1. Slavia Praha    13    1    0    102:11    40
2. Sparta Praha    11    2    1    65:6    35
3. Slovácko    10    1    3    43:16    31
4. Plzeň    4    1    9    18:41    13
5. Lok. Brno    3    3    8    18:53    12
6. Liberec    2    4    8    12:43    10
7. Hr. Králové    2    3    9    13:54    9