Vypálili rybník favoritům

Uherské Hradiště Sport 14 / 06 / 2011

Nejlepší inline hokejisté v zemi jsou z Uherského Hradiště!

Inline hokejisté IHC Reflex Uherské Hradiště vypálili rybník všem favoritům a ve finále play-off extraligy v Pardubicích zvedli nad hlavu trofej pro českého šampiona! V rozhodující bitvě Pšurného boys deklasovali Brno 8:4, když ještě předtím v prodloužení srazili hřebínek Hanákům.
Semifinále
Reflex - Olomouc 10:9 po prodl.

Až přehnaně sebevědomá Olomouc si připouštěla jedině vítězství, ale na hřišti většinu času tahala za kratší konec... „Jasně dávali najevo, že nás nepovažují za soupeře, ale šeredně se přepočítali,“ říká Miroslav Rýpal, prezident IHC Reflex. Hradišťští šli totiž po vyrovnané první čtvrtině do tříbrankového vedení 6:3. A pak ještě vedli 8:6. Jenže Hanáci třemi góly během tří minut otočili a od postupu do finále je dělilo pouhých 30 sekund. „Už jsem to viděl černě, ale Sakrajda byl proti a po rychlém brejku zařídil prodloužení,“ uvedl Rýpal. A postupový gól trefil v čase 51:53 Rostislav Klesla, který z levého kruhu našel skulinku mezi Sedlářovými betony a svým pátým gólem v zápase poslal Reflex do finále: Branky: Klesla 5, Balaštík 2, Piluša, Pšurný, Sakrajda, čtvrtiny 2:2, 1:3, 3:1, 3:3.
Finále
Reflex - Brno 8:4

Kdo čekal dramatickou bitvu, byl spokojený pouze v první dvanáctiminutovce. V dalších dvou dějstvích totiž jasně kralovali Hradišťští, kteří si vytvořili rozhodující šestibrankový náskok (8:2). „I když to nevypadá, tak zápas nebyl vůbec jednoduchý. V koncovce jsme měli i štěstí a v bráně nás podržel výborný Štůrala, který vlastně kapituloval už pouze v oslabení,“ říká Rýpal, který si však před poslední čtvrtinou jistý vítězstvím nebyl. „Kdepak, v inline je možné cokoliv, šest gólů za čtvrtinu není žádný problém. Vždyť třeba proti Olomouci jsme inkasovali třikrát za tři minuty,“ odmítal předčasné oslavy prezident.
Branky: Balaštík 2, Klesla, Stejskal, Horák, Sakrajda, Piluša, čtvrtiny 1:1, 4:0, 3:1, 0:2.
UH. HRADIŠTĚ: Štůrala (Černocký) - Horák, Pšurný, Piluša, Nesrsta, Schuster, Stejskal, Balaštík, Klesla, Sakrajda, Štastný, Ohnutek.