Vyplení Slovácko znovu Eden?

Vyplení Slovácko znovu Eden?
Uherské Hradiště Sport 30 / 08 / 2009

V loňské sezoně Slovácko doslova šokovalo, když v prvním zápase semifinále Poháru Českomoravského fotbalového svazu jako první český celek zvítězilo v novém Edenu 1:0.
Podobný výsledek by asi nevadil ani dnes večer, kdy se odložené utkání šestého kola 1. ligy odehraje. „Minule jsem ze srandy říkal, že tam jedeme vyhrát, a jak to dopadlo?“ s šibalským úsměvem odpovídal na otázku, zda jede Slovácko i tentokráte pro vítězství, Pavel Němčický. Ani trenér Mazura by se určitě nezlobil, kdyby jeho tým znovu v Praze překvapil.
„Myslím, že to bude velmi těžký zápas, protože už minule jsme měli docela štěstí, že Slavia neproměnila některé šance, přesto se jedeme poprat o body,“ neztrácí optimismus trenér.
Tentokráte to ale nebude nic jednoduchého. Jednak už Slovácko prokázalo svou sílu a není považováno za takového outsidera jako loni, kdy se vyskytovalo ve spodní části tabulky druhé ligy, druhak se slávisté po nepovedeném začátku soutěže budou chtít vrátit na vítěznou vlnu a v neposlední řadě se Slovácko bude muset obejít bez své největší hvězdy a tahouna týmu, Petra Švancary. Tomu prozatím disciplinární komise pozastavila činnost a příští týden se bude jeho případ projednávat.
„Petr dal hodně branek a určitě bude chybět. Nepočítali jsme s tím, že by nesměl hrát, navíc ortel byl vynesen až ve čtvrtek, takže nám to narušilo plány,“ litoval Mazura.
Kauza, kterou kolem Švancary vyvolala média, měla za následek zhoršení vztahů s novináři, ale i další důsledky v rámci klubu. Uzavřené tréninky, komunikace pouze přes tiskového mluvčího. To vše zavinila bublina nafouknutá během uplynulého týdne a podtržená verdiktem disciplinární komise.
Ani Slávisté nejsou v ideální pozici. Je sice pravdou, že se po nepříliš úspěšném začátku soutěže obhájce ligového titulu rozjíždí a poslední tři zápasy neprohrál (dva z toho hrál na hřišti soupeře). Ale svěřenci Karla Jarolíma za sebou mají také docela náročné období. Anglické týdny, ve kterých absolvovali vítězství v Budějovicích, postupem zakončený dvojzápas proti Crvene Zvezdě Bělehrad a remízu v Teplicích. To vše může být také jeden z faktorů, které mohou ovlivnit výsledek zápasu.
„Slávia má relativně široký kádr, takže si nemyslím, že by větší zápasové zatížení byl zase takový problém,“ odmítl únavu soupeře Mazura.
Slovácko je po hráčské stránce dost oslabeno. Mimo již zmiňovaného Švancary je zraněný Lukáš Fujerik, nenastoupí ani Jiří Perůtka. Navíc tým postihla další pohroma v podobě zranění Miroslava Filipka a je nepravděpodobné, že by dnes večer opora Slovácka nastoupila. Příležitost tak zřejmě dostane druhý gólman, Josef Kubásek.
Předpokládaná sestava:
Kubásek  – Kubáň, Němčický, Struhár, Urbánek – Ondřejka, Kordula, Valenta, Cleber – Chmelíček, Smetana.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace