Vyplenily tvrz a útočí na titul!

Veselí nad Moravou Sport 21 / 03 / 2012

Veselanky mají po výhře v Porubě trumfy v ruce

Házenkářky Veselí nad Moravou pokračují ve spanilé jízdě Interligou a dvě kola před koncem jsou blizoučko od vysněného titulu mistryň bývalého Československa. K jistotě potřebují v domácí derniéře uhrát bod s druhými Michalovci!
Poruba - Veselí n/M. 26:29
Veselanky nastupovaly v Porubě proti čtvrtému týmu tabulky, který se chlubil stoprocentní domácí bilancí. V jedenácti zápasech v řadě nenašel přemožitele! Severomoravanky měly navrch i v úvodní čtvrthodině, když vedly o jednu až tři branky. Pak však zdravotně handicapovanou Flekovou nahradila Rajnohová a hostující celek začal otáčet skóre. Poločas skončil remízou, když veselský kouč musel najít náhradu za zraněnou Tomečkovou.
Po změně stran viděli diváci přetahovanou o každou branku, přičemž rozhodnutí padlo v posledních pěti minutách. K zisku obou bodů zavelela Chmelařová s Flekovou, která naskočila se sebezapřením na posledních 7 minut. Získaly důležitý dvoubrankový náskok, který pak Veselanky v samotném závěru ještě zvýšily. „Holky zaslouží pochvalu za výbornou obranu a nasazení v celém zápase, klobouk dolů před Rajnohovou, která nastoupila s velkým sebezapřením,“ řekl po zápase kouč Veselí Peter Sabadka. Sedmičky 6/5:4/3. Vyloučení 2:3. Rozhodčí Horáček, Novotný, 550 diváků. Poločas: 14:14.
VESELÍ: Černá, Zvoničová, Benedíková - Rajnohová 5, Jandásková, Vinklárková, Viniatynská, Drotárová 7, Tomečková 3/2, Chmelařová 4, Kočí 2, Súkenníková 7, Fleková 1/1, Jagošová.

autor: HYNEK ZDENĚK