Výprask odčinili záchranou!

Uherské Hradiště Sport 14 / 02 / 2012

Hokejisté Uh. Hradiště uťali sérii domácích porážek

Hokejisté HC Uherské Hradiště si s definitivní platností play-off ani ve druhé sezoně po návratu mezi druholigovou společnost nezahrají. I přes obrovské problémy s marodkou jsou však před posledním kolem základní části zachráněni. Klid v cílové rovince jim zajistilo sobotní vítězství nad Novým Jičínem.

Havířov - Uh. Hradiště 12:0
Sakrajdovi boys ještě měli teoretickou šanci na play-off, ale už po 76 sekundách ji de facto pohřbili. Po brankách Lhotského a Sztefka totiž prohrávali 0:2. Rychlý nástup domácích jasně určil ráz zápasu, který připomínal hru kočky s myší...
Havířovští soupeři často na dlouhé minuty vůbec nepůjčili puk a sypali do hradišťské klece jeden gól za druhým. Když gólman Kůdela na konci třinácté minuty inkasoval počtvrté, přenechal místo Henešovi. Čisté konto však udržel jen 76 sekund, aby pak během dalších 24 sekund kapituloval hned dvakrát! A hosté byli zralí na ručník… Na výraznější ohrožení se nezmohli ani při přesilovce.
Kanonáda Havířova neustala ani ve druhé třetině. Heneš byl neprůstřelný jen do vyloučení Krystýnka v páté minutě, pak obrana zapomněla na Danečka, který střelou nad lapačku zavěsil posedmé. Do druhé sirény pak domácí udeřili ještě třikrát a „dočepovali“ fanoušky vyvolávanou desítku.
Do závěrečné dvacetiminutovky se do brány vrátil Kůdela, který si vylepšil skóre zlikvidováním rány Danečka i Pechance, ale v 50. minutě už Sztefkovi ve skórování nezabránil. Krátce předtím měl čestný úspěch hostí na hokejce Horehleď, ale z otočky branku těsně minul.
Gólový účet podtrhl v 58. minutě dvanáctým zásahem do černého Balčík a zrodila se rekordní prohra Uh. Hradiště. Vyloučení 5:5, využití 4:0. Třetiny 6:0, 4:0, 2:0.
UH. HRADIŠTĚ: Kůdela (13. Heneš, 41. Kůdela) - Šťastný, Jedlička, Matula, Krystýnek, Sadil, Rozhon, Lažek, Horehleď, Hrabec, Sekerka, Ondra, Rapant, Křemeček, Merta, Sedlář.

Uh. Hradiště - Nový Jičín 4:1
Matematika byla před utkáním jasná. Jestli domácí chtějí mít před derniérou základní části klidný spánek, potřebují získat aspoň bodík.
Soupeře tudíž drželi zkrátka a trpělivě dobývali jeho branku. Křemeček však v nadějné pozici netrefil puk a Horehleď s Rapantem nepřekonali ležícího gólmana Šrámka. Hosté odpověděli ranou Krystýnka, kterou zastavila tyčka. Gólu se fanoušci dočkali až ve druhé třetině, z níž časomíra ukrojila pouhých 48 sekund. Do třetiny vletěl Kříž a švihem vymetl pravý horní růžek Šrámkovy branky. Vedoucí gól domácí nakopl, pálili jak na střelnici a ve 35. minutě se dočkali druhé sladké odměny. Brankář Kůdela rozehrál puk na rozjetého Jedličku, který z obránců udělal solné sloupy a zavěsil. Jenže dvoubrankový náskok nevydržel domácím dlouho. Když se na led vracel vyloučený Matula, prostřelil Kůdelu mezi betony Štěpjak.
Třetí dějství se změnilo v nelítostný boj o každou píď ledu, domácí nechtěli udělat chybu, které by je stála vítězství, a tak mysleli hlavně na zadní kolečka. A Severomoravané si s jejich propracovanou defenzivou nevěděli rady. O osudu střetnutí nakonec rozhodla minela brankáře Šrámka, který pět minut před koncem zapomněl puk před brankovou čarou, a pro Hrabce nebyl problém zamést jej do sítě. Hosté v 57. minutě vsadili na power play, ale vyhořeli. Horehleď ještě prázdnou branku netrefil, ale Kříž ano a bylo rozhodnuto. Branky a asistence: 21. Kříž (Červenka), 35. Jedlička (Kůdela), 55. Hrabec (Šťastný, Červenka), 60. Kříž (Červenka, Hrabec). Vyloučení 4:3, využití 0:1. Třetiny 0:0, 2:1, 2:0.
UH. HRADIŠTĚ: Kůdela - Šťastný, Jedlička, Matula, Krystýnek, Sladký, Sadil, Rozhon, Horehleď, Hrabec, Červenka, Sekerka, Ondra, M. Rapant, Křemeček, Merta, Sedlář.
1. Havířov    25    3    1    10    151:99    82
2. Karviná    24    3    2    9    164:113    80
3. Přerov    24    2    2    11    139:102    78
4. Prostějov    24    0    2    13    141:103    74
5. Vsetín    22    2    2    13    135:108    72
6. Opava    20    3    3    13    138:119    69
7. Val. Meziříčí    14    4    2    19    118:137    52