Vyrovnáno! Ortel vyřkne Širůch

Praha Sport 15 / 02 / 2012

Prvoligoví volejbalisté VSK Staré Město ani jeden z mečbolů na pražské palubovce neproměnili, o postup do semifinále play-off se poperou v pátém rozhodujícím střetnutí na Širůchu. Když zvítězí, navléknou na šňůru vítězných zápasů jubilejní desátý korálek.

ČZU Praha B - St. Město 3:1
Staroměstští nastoupili s touhou vyhrát hned úvodní duel, ale přemíra motivace se promítla v množství chyb. V úvodním setu rozhodla především špatná přihrávka, domácí ujeli na 19:12 a set byl pro hosty ztracený. Kment a spol. zaostávali na přihrávce i v útoku a kupodivu se nedařilo ani blokařům. Nadějnější druhý set se rozhodl za stavu 17:17. Neuvěřitelné chyby přihrávajích hráčů VSK při plachtícím servisu domácího Sýkory znamenaly pětibodovou šňůru Pražanů 23:17 a nebylo co řešit. Kouč Petr Karabec několikrát zamíchal sestavou, na palubovce postupně střídal nahrávače Kamlera s Janouchem, místo Patáka střídal Maděra, přišel i Salava za Ermana, ale rozjetý celek domácích to nepřibrzdilo. Ve třetím setu pozměnil i posty, když na bloku hrál místo Koláčka Kment a místo něj na univerzálu Přikryl. Hosté otočili vedení domácích ze stavu 8:5 na 12:8 a udrželi si je až do vítězné koncovky. V závěrečném setu jim opět odešla přihrávka a bylo vymalováno. Sety 17, 19, -22, 18. Stav série 1:2.

ČZU Praha B - St. Město 3:0
Druhý zápas byl z pohledu bodů v setech vyrovnanější, ale v koncovkách byli vždy úspěšnější domácí. První set rozhodly dvě série podání extraligového Širokého, který přispěl několika přímými body k vedení Pražanů 11:8 a v koncovce 23:18. Staré Město už v závěru setu jen korigovalo. Zlepšený výkon ve druhé sadě přinesl hostům postupné vedení až do koncovky 23:20. Ale špatná přihrávka VSK vrátila domácí do hry. Hosté pak ještě měli první setbol 24:23, který však domácí odvrátili. Staroměstští následně odvraceli setbol soupeře za stavu 25:24, ale další už neodvrátili. Ztracená koncovka se podepsala na výkonu hostů v závěrečném setu. Sety 22, 25, 20. Stav série 2:2.
STARÉ MĚSTO: Kment, Kamler, Koláček, Skyba, Erman, Paták, Špalek, Janouch, Přikryl, Maděra, Salava.