Z 0:4 na 4:4, ale to bylo „všechno“

Slovácko Sport 25 / 01 / 2018

Hokejisté Uherského Hradiště v souboji s Blanskem utekli hrobníkovi z lopaty, když smazali čtyřbrankové manko a nakonec prohráli v prodloužení. Ostrožané udolali Kroměříž.

UH. HRADIŠTĚ - Blansko 4:5
Když Fridrich a spol. prohrávali ve 25. minutě 0:4, na jejich bodový úlovek by nikdo nevsadil ani zlámanou grešli. Jejich výkon byl totiž naprosto bezkrevný, nedůsledně pokrývali protihráče a nechávali brankáře Oharka na holičkách… Jenže světe, div se, nakonec po heroickém finiši brali alespoň bodík.
„Začali jsme opravdu hodně vlažně, soupeř měl spoustu prostoru, čehož dokonale využil. Do hry nás vrátil až první gól Kotačky, po kterém hráči konečně předvedli výkon, jenž nás zdobil v předchozích zápasech,“ uvedl Zdeněk Čech, kouč Uherského Hradiště. Jeho družina ve třetí třetině předvedla nevídaný uragán, kterému však dlouho odolával gólman Vlach. Druhý gól propustil až v 54. minutě, když jej od modré při vlastním oslabení propálil Lažek. I když se zdálo, že na odvrácení porážky je už málo času, domácí to zvládli! Trenér Čech totiž prokázal odvahu, když v závěru odvolal brankáře a jeho tým si při power-play vynutil prodloužení. Kontaktní gól přišel v čase 58:53 a vyrovnávací jedinou sekundu před koncem. To Kotačka vyhrál bully a jím nahozený puk dotlačil za brankovou čáru Nohál. V prodloužení měli domácí jasnou převahu, ale ani jednu šanci neproměnili, a v samostatných nájezdech si Červenka s Kotačkou vylámali zuby na Vlachovi. „Ztratili jsme dva body, ale zase je fajn vědět, že to hráči nezabalí ani za stavu 0:4. Lví podíl na zdramatizování zápasu má brankář Jakubčík, který vystřídal Oharka a už nepustil ani gól,“ zdůraznil Čech. Branky: Kotačka 2, Lažek, Nohál. Třetiny 0:3, 1:1, 3:0 - 0:1.
UH. HRADIŠTĚ: Oharek (25. Jakubčík) - Lažek, Z. Fridrich, Studený, Lišaník, Kojecký, Škubal, Hrabec - Červenka, D. Fridrich, Kotačka - Nohál, Šrenk, Burša - Kršjak, Tomešek, Rauš - Forman.

UH. OSTROH - Kroměříž 4:0

Ostrožané vstoupili do utkání pěkně od podlahy a už ve 4. minutě se díky samostatné akci a perfektnímu blafáku Flory mohli radovat z úvodního gólu. Z druhého gólu se radovali vzápětí, ale puk se dostal do brány až po odpískání. Regulérní branka padla v 18. minutě, kdy Zdeněk Kučera využil přesilovku. V úvodu druhé třetiny hráli domácí několik minut v oslabení, ale výborně chytající Valúch a obětavost obránců nedovolili žádné drama. Ba naopak ve 29. minutě uklidnil Ostrožany třetím gólem Flora. Hosté sáhli k výměně gólmana a než ten se stačil pořádně rozkoukat, po čtyřiceti vteřinách hry už lovil puk ze své sítě. I v úvodu třetí třetiny hrála Kroměříž v početní výhodě (poměr vyloučených byl v zápase 13:7 - pozn. autora), ale pozorně hrající domácí si výsledek ohlídali.
Třetiny: 2:0, 2:0, 0:0
Branky: Flora 2, Z. Kučera, V. Galuška
Uh. Ostroh: Valúch - R. Kučera, Maršálek, Rauš, Nevídal, Stuchlík, Andrýsek - Mika, V. Galuška, Větříšek (30. Zalubil) - L. Galuška, Flora, Stránský - Beneš, Tomi, Z. Kučera.

autor: ceh, hol, sal