Z dneška se dá něco vyčíst

Z dneška se dá něco vyčíst
Uherské Hradiště Sport 20 / 02 / 2011

Utkání se Žilinou trenéru Soukupovi něco napovědělo. Sestavu ale mlží.

Remíza s mistrem ligy a účastníkem Ligy mistrů, to by mohla být dobrá vizitka. Jenže trenér Miroslav Soukup má po sobotním zápase ke spokojenosti hodně daleko.

Zápasy se hrají na góly, takže dnes spokojený být nemůžu. Pokud bych chtěl být pesimistický trenér, tak řeknu: Je to dobře, nedostali jsme góla. My se ale musíme snažit zápasy vyhrávat a já musím říci, že dneska jsme snad ani jednou nevystřelili mezi tři tyče. Byť tam nějaké náznaky šancí byly. Dnes jsme tedy branku dát ani nemohli. Odehrát zápas a nevystřelit na branku, přestože je soupeř těžký, je prostě špatná vizitka ofenzivní práce. Žilina však v průběhu utkání prokázala svoji kvalitu a po většinu zápasu ovládala hru. Dnes jsme si víc provětřili obrannou fázi než útočnou. Na druhou stranu kromě nastřeleného břevna si Žilina žádnou gólovou šanci také nevypracovala. V návaznosti na zápasy v Turecku musím říci, že Žilina se řadí mezi ty kvalitnější soupeře, kteří nás v Turecku potkali. I proti těm kvalitnějším jsme si však dokázali vypracovat šance a v každém zápase, vyjma Korejců, jsme dali i branku. Proto mě mrzí, že jsme dnes brankáře hostí neprověřili.
Takže v porovnáním s Tureckem byl ofenzivní výkon dnes horší?
Dnes bylo hodně ztrát a zbrklostí. V tom byla Žilina mnohem kvalitnější.
Mohl mít na hráče vliv přechod z tureckého tepla a zelených pažitů do české zimy a na zmrzlý terén?
Samozřejmě že v Turecku jsme hráli při 18 stupních a krásných zelených postříhaných trávnících a to je jiný zážitek ze hry. My jsme ale dnes v rámci možností připravili hřiště velmi dobře a na počasí kolem nuly i na podobné terény si prostě musíme zvyknout. Takový bude i zápas s Bohemkou. A musím říci: Zaplať pán bůh, pokud by byl takový. V Čechách třeba teď padá sníh. Navíc pro obě mužstva je terén stejný. Samozřejmě že v některých chvílích může míč odskočit a útočníkovi zkomplikovat situaci.
Máte ještě týden čas. Budete přemýšlet nad změnami například v útoku?
Šanci dostali všichni čtyři útočníci, byť dva hráli kratší dobu. Víc variant nemáme. Věřím, že zápas s Bohemkou bude jiný. Dostaneme se do většího tlaku, vypracujeme si víc šancí a i naše úspěšnost bude větší.
Od začátku jste dnes nasadil Perůtku. Dostává tak přednost před V. Valentou?
To bych neřekl. Dnes jsme si chtěli vyzkoušet některé věci a Perůtka například v minulém zápase nedostal šanci od začátku utkání. Tak jsem mu ji dnes dal. Neberu to tak, že by někdo dostával přednost.
Máte už jasno o sestavě pro ligu?
Myslím, že i z dnešní sestavy se dá něco vyčíst. Viděli jsme slušné výkony některých hráčů. Obrana třeba dnes zahrála slušně. Pořád máme ale problémy v nepřesnosti. Třeba Jirka Perůtka zahrál v defenzivě slušný zápas, možná i nadprůměrný. Dojem si ale kazí zbrklostí po získání míče. Hodnocení hráče je komplexni a on si jej tím trochu kazí. Na tom musíme pracovat.
Jak moc jste sledovali v posledních týdnech svého nejbližšího soupeře, Bohemians 1905?
Pozorovatele jsme měli na Slovensku, kde hráli přátelský zápas. Osobně jsem se byl podívat na přípravu s Kunicemi a pozorovatele máme i na generálce v Hradci. Bohemka je dnes možná trochu podceňovaná. Vytváří se kolem ní atmosféra, že mají málo hráčů, že mají zastavené přestupy. Když se ale podíváte na jejich útok, tak tam vidíte hráče, jako je Nešpor, Škoda, Ibragimov, Hartig. Proto si myslím, že třeba na této pozici mají nadprůměrný útok. I celková skladba mužstva je silná. Nechci spekulovat o tom, jestli je výhoda, že mají kádr užší, nebo širší. Pokud jim vydrží zdravotní stav a karty, tak to může být velká výhoda, protože hráči budou cítit důvěru. Pokud tam přijdou zranění a karty, tak se mohou dostat do hráčských problémů. Tak jak jsem je viděl osobně, tak si myslím, že kádr mají kompaktní a navíc tam mají mladé hráče, kteří mě překvapili svým výkonem.
Je to ale stále ten stejný tým, který jde za vítězstvím především bojovností?
To nechci rozebírat. Do taktiky Bohemky nevidím. Já můžu odečíst z jejich výrazu, jak se asi chtějí prezentovat. Ví se o nich, že vycházejí právě z toho, že mají rychlé, důrazné, dynamické útočníky, tak se snaží jim tam míče dávat. Hartig je brejkový hráč stejně jako Nešpor s Ibragimovem. Byli by hloupí, kdyby to nechtěli využívat i u nás. V sezóně ukázali, že body získávat umí a že jim tento způsob svědčí. Myslím, že umístění, které získala po podzimu, jí přísluší právem. 

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace