Z jihu Čech se vracely s veselou

Kunovice Sport 10 / 10 / 2014

Prvoligové házenkářky SHK Kunovice na třetí pokus smazaly nulu z kolonky výher, když dobyly tvrz nováčka z Českých Budějovic. První vítězství v nové sezoně oslavily i přesto, že na jih Čech odcestovaly jen v devíti, včetně dvou brankářek…
Č. Budějovice - Kunovice 14:23
Kunovjanky se po dlouhé cestě rozjížděly jakoby se zataženou ruční brzdou, navíc si jen těžko zvykaly na antiházenou v podání soupeřek. „A možná nás trošku svazovala povinnost naplno bodovat, u nováčka jsme nic jiného nebraly,“ dodala Jarmila Štěrbová, hrající trenérka Kunovic. První poločas se tak nakonec proměnil v přetahovanou o každou branku. O jednu více vstřelil výběr z Bělinky. „Bohužel jsme se nevyvarovaly šestiminutové hluché pasáže,“ připomněla Štěrbová.
Po přestávce  však Fleková a spol. našly na soupeřky recept, přeřadily na vyšší rychlostní stupeň a do 40. minuty si vypracovaly rozhodující čtyřbrankový náskok. Na palubovce už pak existoval pouze jeden tým. „Trošku se mi zdálo, že českobudějovické hráčky odešly i fyzicky,“ podotkla trenérka. Sedmičky 2:3, poločas 8:9.
KUNOVICE: Pauříková, Tobiášová - Štěrbová 5/3, Fleková 5, Jurasová 6, Kosinková, Horáková 3, Řezáčová 2, Balážová 2.