Z pekla do ráje

Z pekla do ráje
Foto: sal
Uherské Hradiště Sport 07 / 03 / 2011

To, co prožil Jiří Valenta v rozmezí tří minut mezi 64. a 67. minutou, se může stát námětem na román. Nejprve zavinil penaltu, která mohla domácí tým definitivně zlomit, aby vzápětí zařídil parádní trefou výbuch euforie.
Začněme penaltou. Jak k ní vůbec došlo?
Měl jsem na starosti Koláře, tak jsem s ním šel do souboje a spadlo mi to na ruku. Penalta asi jasná, ale naštěstí ji Mira chytil. Z protiútoku jsme dali góla a je jen škoda, že jsme to pak neudrželi.
Cítil jste po té chycené penaltě větší motivaci?
Po pravdě řečeno jsem si řekl, že jim za to musím dát góla. Vždyť já dostal i žlutou kartu, po které si příští zápas nezahraju. Chtěl jsem za to klukům pomoci. Že se to stane hned z protiútoku, to jsem nečekal, ale byl jsem za to velice rád.
Byla to z vaší strany secvičená akce?
To bych neřekl. Láďa Volešák vybojoval míč ve středu hřiště, ustál souboj, dal mi to na vápně a já se vůbec nedíval, kde stojí gólman. Jen jsem to vystřelil na zadní tyč. Trenér Dekař říká, že gólman stojí vždy uprostřed brány, tak ať na něj ani nekoukám a snažím se jen trefit bránu.
S ohledem na průběh zápasu - berete ten bod?
Osobně si myslím, že bod je málo, ale asi jej musíme brát. Plzeň je silné mužstvo a málo mužstev s ní bude takto bodovat. Když jsme ale vedli, tak jsem věřil, že vedení udržíme. Už kvůli lidem, kteří nás stále hnali dopředu.  

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace