Z postupu se raduje pouze Dolní Němčí

Slovácko Sport 29 / 08 / 2018

Z trojlístku přežil jediný, do čtvrtfinále Poháru hejtmana Zlínského kraje postoupili jen fotbalisté Dolního Němčí! Pátý tým I.A třídy doma porazil o třídu výš hrající Baťov 4:2. Osvětimany a Nedachlebice vyhořely.
Dolněmčané měli raketový start, když už ve třetí minutě otevřel skóre Bída. Klíčové okamžiky pak přišly na přelomu poločasů, kdy svěřenci Petra Kaldčka odskočili na 3:0. Soupeř sice snížil, ale čtvrtý gól jejich odpor definitivně zlomil.
Nedachlebice narazily na silného soupeře, který patří ke špičce elitní krajské soutěže, a tomu také odpovídal obrázek hry. Hosté z lázeňského města vedli už 3:0, gólem do kabin sice snížil Kováča, ale když v nástupu do druhé půle domácí inkasovali počtvrté, nebylo co řešit.
Fotbalisté Osvětiman chtěli v poháru zlomit skaštické prokletí, ale zůstalo jen u přání. A nic platné jim nebylo, že se v sestavě objevili dva exligoví borci 1.FC Slovácko - Šumulikoski a hrající kouč Němčický. Skaštice je totiž loni obraly o pět bodů a na jejich úkor postoupily do krajského přeboru, teď je vyřadily i z pohárových bojů. V základní hrací době diváci gól neviděli a v penaltovém rozstřelu domácí prohráli 3:4...
Čtvrtfinále je na programu ve středu 5. září, Dolněmčané doma od 17 hodin přivítají Skaštice, přemožitele Osvětiman.
Zrcadlo výsledků: Dolní Němčí - Baťov 4:2 (2:0), Bída, P. Krchňáček, M. Krchňáček, Stojaspal, Nedachlebice - Luhačovice 1:5 (1:3), Kováč, Osvětimany - Skaštice 0:0, na pen. 3:4.