Z přestřelky mají bod

Veselí nad Moravou Sport 08 / 05 / 2013

Domácí derniéru mají za sebou veselské házenkářky. A diváci se určitě nenudili, skóre se měnilo jako na houpačce.
Veselanky, které si připíšou nejhorší sezónu za posledních 6 let, se chtěly se svými fanoušky rozloučit vítězně. Od úvodních minut měly ale střelecky navrch házenkářky Slavie, které si neustále udržovaly dvou až tříbrankový náskok. Ještě sedm minut před koncem poločasu byl stav 10:12 a vypadalo to na dramatickou koncovku první půle.
Domácí tým si ale vybral slabou chvilku a oba celky šly do šaten za stavu 11:18! Domácí hráčky měly ale raketový start do druhého poločasu, za osm minut hry se dotáhly až na 18:19 a předváděly výtečnou házenou. Od tohoto okamžiku měla zase hra náboj a napětí. Slavii se sice podařilo opět odskočit na čtyřbrankový rozdíl (47. min. 20:24), ale rozhodující náskok to nebyl. Dvě minuty před koncem byly najednou ve vedení Veselanky, které měly k dobru dva góly (28:26). Slavia se nevzdala, nejprve snížila a pak jen pár sekund před koncem vyrovnala na konečných 28:28 brankou Keclíkové ze sedmimetrového hodu. Sedmičky 1/1:4/3, vyloučení 1:5. Rozhodčí Králíček, Letev, 150 diváků.
VESELÍ: Zvoničová, Nejezchlebová – Rajnohová 1, Drotárová 2, Štěrbová 5, Vinklárková 1,Vinyatynská 3, Chmelařová 5, Fleková 2, Kočí 3, Salčáková 6/1, Jandásková, Jagošová, Tomečková.