Z Račic vezou sedm medailí

Ostrožská Nová Ves Sport 04 / 08 / 2018

Se sbírkou sedmi medailí (2-2-3) se vrátili z republikového šampionátu v Račicích rychlostní kanoisté TJ Ostrožská Nová Ves. Fantastickou formu potvrdil Jiří Zalubil, který se domů vracel jako dvojnásobný juniorský šampion a navrch přidal dospělácký bronz. O zbylé cenné kovy se postarali benjamínci v závodech na pět set metrů.
Zalubil pojal šampionát jako přípravu na juniorské mistrovství světa v Plovdivu (více na str. 17), tudíž absolvoval jen čtyři plánované disciplíny. „V závodě deblkajaků na kilometrové trati neměl s kojetínským Minaříkem konkurenci, na poloviční trati mezi dospělými dojeli třetí, když nestačili jen na bratry Fuksovy a reprezentační posádku Janda, Dvořák. Druhý titul pak získal na pětistovce,“ vypočítal Vít Pjajčík, novoveský lodivod.
Jakub Mlčoch bojoval o akademický světový šampionát, ale nejlépe se umístil v závodě deblkajaků na 200 metrů, ve kterém dojel s chomutovským Pokorným na pátém místě. Finále jel ještě na čtyřkajaku a deblkajaku (vždy 500 m). V individuálních startech se příliš nedařilo ani Davidu Janíkovi, který tak nejlepšího výsledku dosáhl na čtyřkajaku společně s trojlístkem závodníků ze Sezemic. V cíli byli šestí.
Šestnáctiletý Michal Pjajčík zaznamenal historicky nejlepší umístění, když ve čtyřkajaku byl osmý a na deblkajaku se probojoval s hranickým Pavlíkem do finále B. Jan Pojezný odjížděl z Labe Arény spokojený, finále jel pětkrát a na deblkajaku společně s kojetínským Hejcmanem byli šestí.
Sedmnáctiletá kanoistka Vendula Kyselá přijela do Račic ze soutředění na Hracholuskách, přesto jela vždy finále. Páté místo si připsala v deblkánoi na 200 metrů. Její oddílová kolegyně Veronika Húsková startovala s velkým tréninkovým mankem, takže čtvrté místo na deblkanoi (500 m) se sezemickou Seidlerovou ve spojené kategorii juniorek a žen brala všemi deseti.
Jiří Kusák dosáhl svého kariérního maxima, když dojel pátý na čtyřkajaku a v singlkanoi se probojoval do semifinále na 200 metrů.
O zbylé medaile do novoveské sbírky se tak postarali benjamínci.
Dvě stříbrné vybojoval Dalimil Knotek, přičemž jednou se radoval spolu se Štěpánem Janoškou na deblkajaku. Na bronz dosáhli Štěpán Janoška a Karolína Pavlíčková na minikajacích.

autor: ceh, vp