Z Vysočiny vezou čtyři body, záloha čepovala osmičku

Uherské Hradiště, Uherský Brod Sport 10 / 10 / 2021

Fotbalovému tandemu ze Slovácka se na Vysočině dařilo, přivezl čtyři body. Slovácko B si zastřílelo v Jihlavě a Uherský Brod vybojoval cenný bod v Novém Městě na Moravě.

Jihlava B - SLOVÁCKO B 2:8

Kanonádu jako u Verdunu předvedli fotbalisté zálohy 1.FC Slovácko v páteční předehrávce 11. kola, kteří do sítě „béčka“ Vysočiny Jihlava nasázeli osm gólů! Základ rekordního vítězství položili už v prvních 18 minutách, po kterých vedli 3:0! I když domácí byli zralí na ručník, postupně se oklepali a ve 39. minutě se dostali na kontakt. Jejich elán však gólem do šatny zchladil Pernica, který mistrně zakončil rychlý protiútok.

Druhý poločas už byl jasně v režii Slovácka, přitom domácí posílili několika druholigovými hráči, zatímco hosté do prvoligového kádru nesáhli. Střeleckou premiéru si v dresu vítězů odbyl i Nigerijec Yohanna, který se trefil po třech minutách na hřišti. Branky: Juroška 2, Polášek 2, Aldin z pen., Pernica, Stojmenov, Yohanna. Poločas 2:4.

SLOVÁCKO B: Borek (82. Velich) - Bartoš, Vincour (78. Pisar), Stojmenov, Olšanský - Pernica, Kočí, Juroška, Polášek - Aldin, Kratochvíla (75. Yohanna).

Vrchovina - UH. BROD 0:0

Zápas příliš krásy nepobral, šancí bylo jako šafránu. Možná ještě méně… „Fotbal opravdu trpěl, byl to spíš nohejbal bez sítě, překopávaná, míč pořád létal ve vzduchu. Bod jsme ubojovali,“ potvrdil Martin Onda, kouč ČSK.

Jeho tým sice v prvním poločase inkasoval, ale radost domácích byla předčasná. Jíchou vyraženou střelu totiž do sítě dorazil v ofsajdu stojící Matulka. Jinak oba týmy hrozily výhradně ze standardních situací, po jedné z nich se zranil Venený. „Má něco s kolenem, snad to nebude vážné,“ věří Onda, který už má na marodce Váňu, Pavlíčka a Košáka.

Obraz hry se nezměnil ani po přestávce, takže se jen čekalo, jestli náhodou některý z týmů nezasadí sokovi úder z trestného kopu. Vrchovinu vysadilo na koně vyloučení Flasara v 84. minutě, ale z tlaku vytěžila jen tyčku. „Tlak byl spíš platonický, remíza je spravedlivá,“ uzavřel Onda.

UH. BROD: Jícha - Švrček, Vrága, Lorenc, Flasar - Nevařil, Venený (31. Šmatelka), Melanovský (90+4. Kratochvíl), Gettler (72. Mančík) - Josefík, Michalec (72. Jaroněk).