Za šest minut ztratili vedení 6:3...

Uherský Brod Sport 21 / 01 / 2016

Hokejisté Uherského Hradiště měli na dosah skalp rivala z Uherského Brodu. U Olšavy vedli ještě v polovině 54. minuty 6:3, ale nakonec si do tabulky Krajské ligy připsali jen bodík za porážku po samostatných nájezdech. I ten jim však v konečném účtování může otevřít brány play off.

UH. BROD - UH. HRADIŠTĚ 7:6 SN
Kdo přišel pozdě, nestihl úvodní gól hostů, který přišel už v 52. sekundě. Po křižné přihrávce Klaudy (přišel na hostování ze zlínské juniorky - pozn. autora) napřáhl Horehleď a gólman Chovanec lovil puk ze sítě. „Málek je zraněný, Zubo byl omluvený. A tak dostal důvěru věkem ještě dorostenec. Podal dobrý výkon, který korunoval výbornými zákroky v samostatných nájezdech,“ pochválil talentovaného brankáře Roman Uhříček, kouč Uh. Brodu.
Rychlý gól jeho výběr probudil, srovnal krok Hladišem, ale dlouho se neradoval. Za necelou minutu odpověděl Kotačka a naplno rozpoutal nečekanou přestřelku. Jednu z rolí v ní sehrál domácí kanonýr Ondra, který dvěma góly otočil na 3:2, ale to bylo poprvé a naposledy, kdy domácí v zápase vedli. Ještě do první sirény totiž Hradišťští převážili misky vah na svou stranu. Ve druhé třetině týmy pokračovaly v ofenzivním pojetí hry, jenže gólmani na obou stranách uzamkli brány na tři západy. Fanoušci tak čekali na další porci gólů až do 50. minuty, kdy se v oslabení prosadil hostující Hruboš. Chovanec totiž vyjel z branky do rohu, kde však o puk přišel, a pro domácí bylo zle. Ještě větší horko bylo Broďanům v 54. minutě, kdy už prohrávali 3:6! Broďané byli zralí na ručník, ale ještě nebyl konec. Kouč Uhříček totiž svěřencům na střídačce pořádně zvedl mandle, což přineslo obrat ve skóre. Za 25 sekund snížil Holík a dvěma slepenými góly v 58. minutě si domácí vynutili samostatné nájezdy, které rozhodl Kubiš. „Zpočátku jsme hráli lehkovážně, soupeř skóroval po našich chybách. Zbytek zápasu už jsme byli lepší, vytvořili si spoustu šancí, ale Hradiště podržel gólman Jakubčík. A pak jsme po chybách opět inkasovali. Takhle otočeného zápasu a bojovnosti až do konce si vážím,“ hodnotil skalp rivala Uhříček.
Branky: Ondra 2, Hladiš, Holík, Šiller, Novák, rozh. nájezd Kubiš - Horehleď, Kotačka, Fridrich, Karpíšek, Hruboš, Foltýn. Vyloučení 4:6, využití 0:1, oslabení 0:1. Třetiny 3:4, 0:0, 3:2.
UH. BROD: D. Chovanec - Kubiš, Bednařík, Gureň, Řezníček, Surý, Vaněk - Novotný, Bílek, Nesrsta - Okénka, Gergela, Ondra - Hladiš, Šiller, Klusák - O. Chovanec.
UH. HRADIŠTĚ: Jakubčík - Lažek, Klauda, Kršjak, Škubal, Rozhon, Foltýn - Horehleď, Karpíšek, Burša - Kubal, Hruboš, Tomešek - Fridrich, Kotačka, Dobeš - Bureš.

autor: ceh, hol