Za vítězstvím jsme šli víc

Za vítězstvím jsme šli víc
Foto: sal
Uherské Hradiště Sport 27 / 09 / 2010

Už se stává pomalu zvykem, že k nejlepším hráčům v domácím dresu patří Petr Švancara, který byl i tentokrát u dvou branek. K úplné spokojenosti mu tak chyběly jen pozápasové oslavy se svým synem. „Škoda že nepřijel, ale já jsem šťastný, že je zdravý, a dnes jsem se bál, že by mu byla zima. Už posledně nadával.“
Tentokrát jste byl před zahráváním penalty obzvláště nervózní.
Je to zrádné. Pro každého to vypadá, že je to jasné, ale i velcí hráči ji jednou nedají a já ji nedám taky. Musím se na to plně soustředit, protože odpovědnost je veliká. Přemýšlel jsem, že to nechám Láďovi nebo Jirkovi Valentovi. Věděl jsem, že si na Vaňouse počkám, až skočí. Měl jsem to tak v plánu a tak se to i povedlo. Vaňous mně to po zápase také říkal, že věděl, že nesmí jít brzo.
Bylo to tentokrát těžší proto, že tam stál zkušený brankář?
Na Vaniaka to snad byla dvěstěpadesátá penalta, takže zkušený skutečně je. Gólmany ale v těchto věcech tak trochu sleduju, proto jsem si chtěl na něj počkat a vyšlo mně to. Nepřemýšlím ale tolik nad tím, kdo v bráně je, ale abych měl dobrou stojnou nohu a kopl to tam, kam chci. Jedna věcička vás rozhodí a pošlete to pět metrů vedle.
Dnes vás opět podržel brankář Filipko.
To je pravda. Je naší velkou oporou. Myslím ale, že dnes Slavia tolik nebezpečných situací neměla. Byl to od nás dnes kolektivní výkon. Doma jdeme úplně jinak jak venku. Plný stadion, velká motivace. To stačí, když už jenom nastoupíte. Je to nádherný pocit.
Je výhra 3:0 zasloužená?
Asi budete oponovat držením míče a podobnými statistikami. Fotbal je ale o brankách a my jsme tři dali a za vítězstvím jsme šli podle mě více než oni.  

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace