Zabojují o Národní ligu!

Hluk Sport 01 / 03 / 2018

Bravo! Divizní florbalisté FBK Spartak Hluk si v předstihu zajistili účast v kvalifikaci o Národní ligu, když na domácí palubovce zašlápli severomoravský tandem Šumperk, Uničov. Dvě kola před koncem tak mohou spřádat plány na historický výšlap do třetí nejvyšší soutěže v zemi!

HLUK - Šumperk 13:5
Když Hlučané na konci 17. minuty prohrávali 1:2, probrali se z letargie a soupeře doslova převálcovali. V polovině zápasu už totiž vyhrávali 8:2!
„Až na úvodní rozpaky jsme utkání zvládli, soupeře jsme přehráli hlavně v útoku. Vzhledem k blížícímu se play-up ale musíme zapracovat na obranné fázi,“ prohlásil David Vlachopulos, vedoucí týmu zpod hlucké tvrze. Tuhý a spol. soupeři nakonec nasázeli třináct branek, když se zaskvěl čtyřgólový Tomáš Olbert. Hattrick si vychutnal Tomáš Janča. Branky: Olbert 4, Janča 3, Duda 2, P. Krchňáček, Rochovanský, M. Krchňáček, Tuhý. Třetiny 3:2, 5:2, 5:1.

HLUK - Uničov 6:3
Souboj druhého s předposledním nabral očekávaný scénář už v první třetině, kterou Spartak vyhrál 2:0. A kdyby hosté neměli v bráně vynikajícího Douška, odcházejí do kabin s výraznějším mankem. I tak se Hlučané dostali na 4:0 a ještě na začátku poslední minuty zápasu vedli 6:1.
Jenže finiš vypustili, za což je soupeř ztrestal dvěma slepenými góly během 28 sekund. „S přibývajícím časem jsme uvadali, hlavně v zakončení a kombinaci. Na vítězství to sice stačilo, ale musíme se poučit. Soupeři výborně zachytal gólman, který zabránil minimálně pěti jistým gólům,“ uvedl hrající kouč Pavel Rochovanský.
Hlučané postupem do kvalifikace o Národní ligu splnili první cíl, druhým je postup! Dočkají se? Branky: Duda 2, Tuhý 2, Jílek, Olbert. Třetiny 2:0, 3:1, 1:2.