Zabojují o záchranu

Hluk Sport 28 / 02 / 2020

Florbalisté Spartaku Hluk si play-off Národní ligy nezahrají. Poprvé od postupu do soutěže budou mezi elitní osmičkou chybět a čeká je boj o záchranu. V předposlední bitvě základní části se v improvizované sestavě poklonili hluboko Ostravě.

HLUK - Ostrava 8:15
Hlučané postrádali několik klíčových hráčů, včetně Janči, Dudy nebo M. Krchňáčka, což bylo znát. Vlastně vedli jen jednou, a to 2:1. Severomoravané pak otočili kormidlem zápasu, odskočili na 4:2. Spartak ale ještě do první přestávky srovnal krok.
Do poloviny duelu však zase nabral tříbrankové manko a zdálo se, že je ze hry. Jenže ve 38. minutě snížil Tuhý na 7:8 a domácí vycítili šanci. Vítr z plachet jim však sebral velmi diskutabilní gól soupeře, který nakonec sudí uznali. Když pak Ostravští na začátku třetí části odskočili na 7:12, nebylo co řešit.
„Fanoušci viděli zajímavou přestřelku, podobnou těm z loňské sezony. Bohužel v bránění jsme slabí, proto nás soupeři nakonec přehrávají,“ posteskl si Martin Tuhý, hrající kouč Hluku. Branky: Petlan 2, Olbert 2, Tichopádek, P. Krchňáček, Tuhý, Holý. Třetiny 4:4, 3:5, 1:6.
HLUK: Kolečkář - Holý, Jagoš, Hubáček, Tichopádek, Cileček, Petlan, Olbert, P. Krchňáček, Štěrba, Tuhý.