Zabrali u posledního

Staré Město Sport 13 / 11 / 2015

Tak konečně. Volejbalisté VSK Staré Město smazali v Domažlicích, na půdě posledního týmu tabulky, nulu z kolonky výher za tři body a poskočili na 10. příčku. Vzápětí však opět padli na palubovce zálohy ČZU Praha.
Domažlice - St. Město 0:3
Západočeši byli zpočátku odvážnější a průběžně vedli až 14:11. Jenže pak se na servisu rozstřílel Maděra a v podstatě set rozhodl. S jeho přispěním hosté šňůrou devíti bodů otočili na 20:14 a nebylo co řešit. Obdobný průběh měl i druhý set. Domácí vedli 11:9, ale borci ze Širůchu šňůrou čtyř bodů otočili a za stavu 17:17 rozhodl tvrdý servis Bláhy, který rozvrátil přihrávku domácích. Ve třetí sadě hosté vedli 6:3, ale pak se zasekli a ztráceli 6:9 a 9:15. Jenže nesložili zbraně, dotáhli se na 22:23 a závěr odbojovali, když mečbol proměnili útokem Bláhy. Sety -18, -19, -23.
ČZU Praha B - St. Město 3:0
I když kouč Petr Karabec už postrádal Truonga s Motyčkou, kteří  hráli extraligu za Zlín, jeho výběr podal statečný výkon. V úvodním setu vedli ještě 16:15, ale pak soupeř dvěma bodovými šňůrami otočil na 24:18 a set vyhrál. Druhý set rozhodla jistota domácího smečaře Marela a nejvyrovnanější třetí set se zlomil až v koncovce, ve které hosté postupně odvrátili tři mečboly od stavu 20:24, ale útok Marela už neubránili. Sety 19, 21, 23.
STARÉ MĚSTO: Truong, Adamec, Skyba, Janečka, Maděra, Bláha, libero Motyčka, střídali Kment, Kamler, Kroča, Nesrsta.