Záchrana dostává trhliny

Uherský Brod Sport 13 / 05 / 2015

Divizní fotbalisté ČSK Uherský Brod si zadělávají na pořádné trable. Už podruhé za sebou na domácí půdě prohráli a jejich záchranářské práce dostávají vážné trhliny. Aspoň o bod přišli v sobotu proti Rosicím v předposlední minutě...
UH. BROD - Rosice 1:2
Začátek zápasu přitom porážce nenasvědčoval. Broďané byli aktivnější, tlačili se do šestnáctky a ve 14. minutě zamířili do černého. Kúdela posadil rohový kop na hlavu Zelinky, který míč lízl k zadní tyči a poslal domácí do zaslouženého vedení. Jenže gól jakoby zmrazil domácí snahu o zteč soupeřovy svatyně. Ullman ještě samostatný únik nezakončil, když dokonce úplně minul branku, ale po půlhodině hry už bylo srovnáno. Hosté se rovněž prosadili po rohovém kopu, po kterém Ondrůška překonal Malata. „Nepohlídali jsme nejzkušenějšího hráče soupeře a pykali. Ještě jsem neviděl video, abych ukázal na konkrétního viníka, ale každopádně to byla hrubá chyba,“ posteskl si František Ondrůšek, lodivod ČSK.
Po přestávce byli Rosičtí dravější, agresivnější a důraznější v osobních soubojích, ale branku neohrozili. V 75. minutě měl naopak blizoučko ke gólu R. David, jenže jeho hlavičku vykopl na brankové čáře obránce Vítámvás. A tak přišel trest. V 89. minutě si na centr do vápna vyskočil habán Huška a do protipohybu Ondrůška rozesmutnil domácí lavičku. „Samozřejmě jsme chtěli vyhrát, tři body potřebujeme jako sůl. Ale nemáme ani jeden, protože jsme nezvládli standardní situace soupeře. Čeká nás boj až do konce,“ ví Ondrůšek. Branka: Zelinka. Poločas 1:1.
UH. BROD: Ondrůšek - Nevařil (46. Kovář), Vrága, M. David, Kúdela - Zelinka, R. David, Šálek, Pacl (82. Jaroněk) - Dolina (70. Michalec), Hruboš.